Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Як розуміти зміст назви роману Панаса Мирного та Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»

Твір Як розуміти зміст назви роману Панаса Мирного та Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»

Назва:
Твір Як розуміти зміст назви роману Панаса Мирного та Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,74 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Як розуміти зміст назви роману Панаса Мирного та Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
Історія створення роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» довга та цікава. Починалося все з нарису «Подоріжжя од Полтави до Гадячого», який Панас Мирний написав під враженням від розповіді про розбій-ника Василя Гнидку. Ця тема дуже зацікавила письменника, і він у той же рік написав повість «Чіпка». Брат Панаса Мирного, критик та фоль-клорист Іван Білик, запропонував продовжити роботу над цією темою і створити великий епічний твір. У 1875 році роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» був завершений. Роман також друкувався під назвою «Пропаща сила», але потім видавався під первісним заголовком.
Як же пояснити цю дивну назву? Найпростіше було б сказати, що воли — це символічний образ уярмленого селянства, і, звичайно, воли не ревли б, якби було що їсти й пити. Але назва твору має значно глибший зміст.
Цю назву підказав в одному з листів до брата Іван Білик. Даючи по-ради та вносячи зміни у текст роману, старший брат посилався на книгу Іова. Розмірковуючи про характер та психологію Чіпки, наводив слова Іова: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Спочатку ці слова були лише епіграфом до одного з розділів роману, а потім стали його назвою.
Згадаємо Біблію. Бог дозволив сатані випробувати міцність віри праведного Іова. Сатана відібрав у нього все: дітей, господарство, гро-ші, але Іов вистояв у випробуваннях, жодного разу не дорікнув Богові. Хоча на якусь мить він втратив душевну рівновагу і, пояснюючи свій розпач, спробував виправдатися: «Хіба реве віл, коли ясла повні?» Іов не міг зрозуміти, що відбувається. Він шукав за собою гріхів, за які його карають, але не знаходив їх. Бог з'явився перед Іовом і пояснив, що людина не може розуміти всього, що відбувається за Божою волею. Людина повинна сприймати все так, як є, і не звинувачувати світ, і не шукати причин свого щастя чи своєї недолі, бо на все воля Божа. Іов зрозумів помилковість своїх думок і слів і відмовився від них.
Якщо ми пригадаємо сюжет роману і порівняємо життя Нечипора Вареника та біблійського пророка Іова, то зрозуміємо, що у Іова було набагато більше причин нарікати на долю та на Бога, шукати всесвітню правду та справедливість. Але це засуджувалося Богом. Отже, ми знає-мо, що фразою «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Іов відстоював своє право оскаржувати дійсність, але ми також знаємо, що подібна позиція була засуджена Богом, а значить, була неприйнятною для християнина.
Не шукати причин своїх проблем та недолі, а жити за людськими та Божими законами, гідно переносячи труднощі життя, — ось думка, яка була закладена авторами вже у назву роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Як розуміти зміст назви роману Панаса Мирного та Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок