Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Образ Наталки Полтавки з однойменної п

Твір Образ Наталки Полтавки з однойменної п

Назва:
Твір Образ Наталки Полтавки з однойменної п
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,55 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Образ Наталки Полтавки з однойменної п'єси Івана Котляревського
Івана Петровича Котляревського вважають зачинателем нової української літератури. Два його найвідоміші твори — поема «Енеїда» і п'єса «Наталка Полтавка» здобули визнання і народну любов саме завдяки тому, що були написані живою, розмовною мовою, зрозумілою всім, хто читає ці твори.
Центральною фігурою п'єси «Наталка Полтавка» є проста українська дівчина Наталка. За деякий час до початку дії п'єси вона з матір'ю переїхала до села із Полтави, але тут, у селі, її вже знають як добру, роботящу і чесну дівчину. «Золото, а не дівка!» — так характеризує Наталку виборний і додає, що вона своєю працею утримує і себе, і свою матір. Звичайно, що така гарна й красива дівчина привертає до себе увагу парубків. Але всім вона відмовляє, бо чекає повернення із мандрів свого коханого — Петра.
Вже з першої появи Наталки читач розуміє, що перед ним — яскрава особистість, дівчина розумна й щира. Вона дає гідну відповідь на залицяння хитрого «юристи» возного Тетерваковського, підкреслюючи, що все її багатство — це добре ім'я.
Ось як каже про себе сама героїня: «Небагата я і проста, но чесного роду, Не боюся прясти, шити і носити воду». Наталка усвідомлює власну гідність і не хоче заради багатства та забезпеченого
майбутнього поступатися власним щастям. Але дівчина любить і свою матір, а тому заради її спокою погоджується одружитися з нелюбом. Але ця згода не може примусити Наталку відмовитися від кохання. І коли Петро, нарешті, повертається, саме Наталка виявляється здатною на рішучі дії — їй, за її власними словами, краще буде у Ворсклу кинутися, ніж стати жінкою возного.
Протягом усієї п'єси ми жодного разу не бачимо, щоб Наталка байдикувала: вона ходить по воду, шиє... Мова дівчини багата, красива і співуча: Наталка раз у раз використовує влучні й дотепні народні прислів'я та приказки.
В образі Наталки Полтавки втілені найкращі риси української дівчини: щирість, скромність, доброта, чесність, вірність коханому, любов до рідних. А ще автор підкреслює її рішучість і наполегливість у боротьбі за власне щастя. Можна стверджувати, що Наталка — ідеал селянської дівчини. Властиві їй загальнолюдські цінності роблять цю героїню улюбленицею не одного покоління читачів і глядачів.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Образ Наталки Полтавки з однойменної п

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок