Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> інша робота: Твір Війна як стан життя (на прикладі роману Л. М. Толстого «Війна і мир»)

Твір Війна як стан життя (на прикладі роману Л. М. Толстого «Війна і мир») / сторінка 2

Назва:
Твір Війна як стан життя (на прикладі роману Л. М. Толстого «Війна і мир»)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
..» Таким чином людина є в'язнем часу і не може на нього вплинути. Вчинки кожного з учасників того, що відбувається, «...збігаючись у часі з мільйонами дій інших людей...», набувають історичного значення.
Саме війна висвітлює дуже важливу тему — тему народу у війні. Ми бачимо, як змінюється ставлення до подій, що відбуваються. В епізоді спалення Москви і виїзду з неї мирного населення змальовано цілу палітру почуттів — від розпачу і нерозуміння до злості і холодного розрахунку. Толстой не розуміє дій імператора Олександра, тож і змальовує їх саме такими, засуджує бездіяльність царя і його прагнення сховатися від думок про майбутню загрозу.
Жанр роману-епопеї дає можливість показати і загальні баталії, і окремі епізоди двох воєн — кампанії 1805 року, коли російська армія зазнала поразки при Аустерліці. Ми бачимо цей епізод очима князя Андрія, бачимо безглуздість і непотрібність цієї війни. Тим самим Толстой протиставляє два види війни — загарбницьку, «чужу» війну, і війну 1812 року, коли на кін було поставлене саме існування Росії як держави.
Професійний військовий, Андрій Волконський не бачить свого життя поза армією. Він не розуміє світського життя, не вміє жити в родині, він стриманий і майже не вміє висловлювати свою любов до дружини. Армія і війна для нього — саме життя. Він — патріот, відповідальний і зібраний. Толстой пише про нього: «Він весь був відданий справам свого полку, він був турботливий щодо своїх людей і офіцерів і ласкавий з ними. У полку його називали "наш князь", ним пишалися і його любили...» Поступово Андрій змінюється, і вже може побачити світ іншим, мирним, сповненим життя і кохання. Його змінить величне синє небо, байдуже до того, що відбувається на землі. У страшному, запеклому бою під Шенграбеном Андрій стає свідком героїзму батареї капітана Тушина, розуміє скромність справжнього героїзму. Пізніше величний старий дуб, який зазеленів, мов дерево життя, нагадує Андрію, що треба жити, радіти простим речам, кохати...
Цілком мирний інтелігент, П'єр Безухов, несподівано виявляє риси не тюхтія, а захисника Вітчизни. Він їде у діючу армію, хоче бути у військах. П'єр відчуває спорідненість із солдатами, усвідомлює, що тільки вони — солдати, ополченці, народ, — здатні на перемогу, він захоплюється їхньою величчю й самопожертвою. Тому і вибір цієї мирної, невійськової людини не видається дивним: «"Солдатом бути, простим солдатом!" — думав П'єр, засинаючи...»
П'єр зустрічає у спаленій Москві селянина Платона Каратаєва і завдяки йому розуміє, хто є тією силою, яка знищить Наполеона і його війська. «Правда цієї війни в тім, що вона виграна народом...» — цей висновок Толстой розвиває протягом дії усього роману. Сила протистояння народного перемагає і нерішучого царя, і бездарних генералів, і французьких загарбників.
У своєму романі «Війна і мир» Толстой порушує найважливіші проблеми, змушує замислитися над ними і визначитися. Життя і смерть, війна і мир, кохання і ненависть... Герої Толстого змушують читача прожити ці важливі події разом із собою, плакати і сміятися, жаліти, співчувати, ненавидіти, любити. Завжди дивуюся з тих, хто не зміг дочитати ці два величезних томи до останньої сторінки. Бо роман Толстого — це ключ до розуміння і сучасного життя також.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Твір Війна як стан життя (на прикладі роману Л. М. Толстого «Війна і мир»)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок