Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Трилогiя "Волинь" Уласа Самчука - художнiй лiтопис української iсторiї XX столiття

Трилогiя "Волинь" Уласа Самчука - художнiй лiтопис української iсторiї XX столiття

Назва:
Трилогiя "Волинь" Уласа Самчука - художнiй лiтопис української iсторiї XX столiття
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,96 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
"Хочу бути лiтописцем українсь

кого простору в добi, яку сам

бачу, чую, переживаю"

/ У. Самчук /

Творчiсть Уласа Самчука заслуговує на велику увагу i високу оцiнку. Вiн талановитий прозаїк, який прожив довге i напружене життя, вимiрюване 82 роками, що збiглися з добою буремних iсторичних потрясiнь для українського народу. Особливо чутлива душа, як барометр вiдгукувався вiн на найтрагiчнiшi, найскладнiшi подiї в життi України, хоча жив за її межами, гонимий, невизнаний, довгий час забутий, бо заборонений. Та є ж правда на свiтi! Повертаються до українського народу забутi iмена: О. Ольжич та О. Телiга, О. Лятуринська та Ю. Клен, Є. Маланюк та У. Самчук... i як-то добре, що перелiк можна продовжувати ще довго!

Який талант, який майстер, який знавець селянської душi Улас Самчук! Автор монументальних творiв, повiстей, статей, спогадiв, романiв "Марiя", "Ост", роману-трилогiї "Волинь". Як зазначає один iз найактивнiших дослiдникiв творчостi письменника С. Пiнчук, подiбний випадок у свiтовiй лiтературi єдиний - Гомер з його "Одiсеєю" та "Iлiадою", а тому i варто називати Уласа Самчука Гомером XX столiття. Роман "Волинь" у 30-х роках висувався на здобуття Нобелiвської премiї, та автор не став лауреатом, бо "твори письменникiв погромленого i пригнобленого народу виявились неконкурентоздатними не за мiрою таланту, а через вiдсутнiсть перекладiв, вiдповiдної реклами". I все ж, зiзнається Улас Самчук, "ця книга прорвала не тiльки всi льоди, але й стала своєрiдною сенсацiєю часу". Це "кремезна селянська епопея", - називає Самчукову "Волинь" Є. Маланюк. Та чи лише волинського селянства? Це епопея не якогось одного закутка, а цiлої України. Сам письменник, прагнучи донести до нащадкiв правдиве слово очевидця про свiй час i своїх сучасникiв, "щоб їх стопи не затерлися на цiй землi, щоб їх дух не розвiявся в часi i просторi", вважав трилогiю романом -хронiкою. Замислював написати велику епопею "Дiд Днiпро", у якiй прагнув показати тисячолiтню iсторiю України, розповiдаючи про княжу, козацьку та сучасну. Але не судилося, бо не змiг здобути українське громадянство. А писати про величне i велике України не в Українi автор вважав нездiйсненним. Тому береться за роман - "Волинь".

"Волинь" - твiр значною мiрою автобiографiчний. В основу його сюжету покладено факти життя автора та його родини. Ми знаходимо багато схожого в бiографiях Самчука й головного героя роману Володька Довбенка. Перебуваючи на чужинi, прозаїк надзвичайно болiсно переживав розлуку з близькими йому людьми. Саме туга за рiдним краєм, батькiвським домом, батьками, сестрою стали головним поштовхом i бажанням повернутися подумки на Волинь, створити епiчний широко розгорнутий роман про людей, мiж яких вiн вирiс, яких знав i любив, без яких його iснування не мало сенсу.

Прагнучи створити широке епiчне полотно про життя волинського селянства першої третини XX столiття, письменник змалював понад 450 персонажiв. Ми зустрiчаємося у романi iз селянами-хлiборобами рiзного достатку, помiщиками, священиками, панськими прикажчи ками, урядовцями, солдатами Першої свiтової вiйни, революцiйними матросами. Вони - люди рiзного вiку, рiзних уподобань, рiзних полi-тичних поглядiв, вони - народ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Трилогiя "Волинь" Уласа Самчука - художнiй лiтопис української iсторiї XX столiття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок