Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Що я довідалася про освіту в Україні з уривка А. Чайковського «В Острозькій школі»

Що я довідалася про освіту в Україні з уривка А. Чайковського «В Острозькій школі»

Назва:
Що я довідалася про освіту в Україні з уривка А. Чайковського «В Острозькій школі»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,15 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
На мою думку, Андрій Чайковський неодноразово звертався до документальних джерел під час написання роману «Сагайдачний».

Багато цікавого я дізналася з уривку «В Острозькій школі» про освіту в Україні за часів Герасима Смотрицького. Не всі мали змогу навчатися у школі, треба було скласти екзамен, який був досить суворий і складний. Особливо здивувало мене те, що на території бурси жив ректор. Сьогодні це незвично. Деякі учні жили прямо в бурсі, бо не мали змоги жити в місті. В одній кімнаті була їдальня, спальня і місце, де вчились хлопчики.

Не звичним для мене є і те, що в бурсі навчались лише хлопці, дівчат не було. Сьогодні дівчата та хлопці навчаються разом, тому мені важко уявити, як це було у ті часи.

Хоча треба сказати, що хлопці жили дружно, шанували один одного. Про це свідчить випадок, коли Семко став першим з володіння шаблею у школі. Його суперник визнав це сам. Мені здається, що це благородний вчинок, який заслуговує на повагу.

У школі також навчали поважати старших.

А найголовніше, що мене вразило, так це те, що хлопців випускали зі школи під наглядом вчителя і лише на короткий час. Але, можливо, це було і правильно, бо хлопці жили без батьків.

Взагалі уривок «В Острозькій школі» мені дуже сподобався. Він захоплюючий, багатий на події, насичений цікавими для моїх сучасників історичними відомостями.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Що я довідалася про освіту в Україні з уривка А. Чайковського «В Острозькій школі»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок