Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Іван Франко - майстер художнього слова

Іван Франко - майстер художнього слова

Назва:
Іван Франко - майстер художнього слова
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,67 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
У літературному русі другої половини XIX століття Іван Франко — найвидатніший діяч. Його «поетична творчість вражає глибиною і багатством ідей, Широким колом тем і сюжетів, великою різноманітністю форм». Своє палке слово Каменяр спрямовував на захист трудящих, проти несправедливого ладу, проти експлуататорів.

Найвидатнішим внеском у скарбницю української поезії стала збірка «З вершин і низин». Провідне місце у збірці посідають поезії, спрямовані на боротьбу проти соціального і національного поневолення українського народу. Збірка відкривається програмним віршем «Гімн», у якому автор створив образ вічного революціонера як прояв могутності і незламності трудящих. Якою силою переконання, віри віє від слів:

І де тільки він роздасться,

Щезнуть сльози, сум, нещастя,

Сила родиться й завзяття

Не ридать, а добувати

Хоч синам, як не собі

Кращу долю в боротьбі.

А з якою майстерністю змалював Іван Франко символічний образ невтомних каменярів. Виснажлива праця, життя, сповнене страждань, та закінчується вірш вірою у справедливість, у краще життя:

Ми ломимо скалу, рівняєм правді путі,

І щастя всіх прийде по наших аж кістках.

Майстерно відобразивши чарівну красу весняної природи, Іван Франко у поезії «Гріє сонечко» закликає готуватися до майбутніх боїв за торжество щастя на землі:

Сійте в головах

Думи вольнії,

В серцях жадобу

Братолюбія,

В грудях сміливість

До великого

Бою за добро,

Щастя й волю всіх!

У веснянці «Гріє сонечко» поет оспівує весну та закликає орачів сіяти «в щасливий час золоте зерно», яке дасть плідні сходи.

Іван Франко все своє життя, талант і працю присвятив рідному народові. Він «...вщіплював... любов до бідних і покривджених, ненависть до всього, що має «серце люте» і «полоще кров'ю рот», запалював у грудях сміливість до великого бою за добро, щастя і волю». Я впевнена, що поетичні твори Івана Франка ще довго чаруватимуть прийдешні покоління.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Іван Франко - майстер художнього слова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок