Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Іван Франко - трибун народний. Життя та доля письменника Франка

Іван Франко - трибун народний. Життя та доля письменника Франка

Назва:
Іван Франко - трибун народний. Життя та доля письменника Франка
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,82 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
I. І. Франко — легендарний Каменяр. (Геніальний поет, видатний прозаїк і драматург, критик, публіцист і літературознавець, фольклорист і етнограф, перекладач. Видатний громадський діяч, борець за волю народу.)

II. І. Франко — син сільського коваля.

1. «Правдива іскра Прометея злетіла з батькового ковадла...» (І. Франко на родився 27 серпня 1856 року у селі Нагуєвичі у родині хлібороба і коваля Батьківська кузня і стала для письменника першою життєвою школою.)

2. «Пісня і праця» — великі дві сили. (Мати письменника — ніжна й чутлива до краси жінка — навчила Івана любити й шанувати працю, а її пісні стали для нього невичерпним джерелом наснаги у творчості.)

3. Тяжка доля поета. (Тюрми, приниження, переслідування жандармів, не справедливі звинувачення, непорозуміння обивателів і розлука з коханою — все це довелося пережити поетові на своєму життєвому шляху. Але тяжкі удари долі не зламали Франка, бо для нього — «лиш боротись — значить жить».)

4. І. Франко — академія в одній особі. («У важкі часи безправ'я і темряви, — писав П. Тичина, — він був для Західної України і університетом, і енциклопедією, і академією наук, і народним, не затвердженим ніякою монаршою ласкою міністерством культури і освіти».

У тяжкий для трудового населення Галичини час встав на бій з темними силами реакції за соціальні права поневоленого народу.)

5. Шлях боротьби і тяжких випробувань. (Франко назавжди пов'язав свою долю з робочим людом, боровся проти неправди та соціальної несправедливості, активно пропагував революційні ідеї, закликав до боротьби, ставши в центрі громадського життя Галичини. Тричі був заарештований, але не змінив своїх ідейних переконань.)

6. Віра поета у світле майбутнє народу. (І. Франко був справжнім народним трибуном, пророком, який відчував у собі велику силу повести за собою мільйони безправних, змучених людей, вірив у світле прийдешнє народу України.)

7. І. Франко — корифей науково-літературного життя Західної України. (Твори великого Каменяра були вираженням його громадсько-політичних ідеалів, метою життя його було служіння інтересам українського народу і Вітчизні, загальнолюдським поступовим ідеям.)

III. «Ми не можемо назвати, мабуть, жодної ділянки людського духу, в якій би не працював Іван Франко і в якій він би не був великий». (П. Загребельний)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Іван Франко - трибун народний. Життя та доля письменника Франка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок