Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Володька Лобода - типовий представник своєї епохи (за романом Олеся Гончара «Собор»)

Володька Лобода - типовий представник своєї епохи (за романом Олеся Гончара «Собор»)

Назва:
Володька Лобода - типовий представник своєї епохи (за романом Олеся Гончара «Собор»)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,79 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
І. Тематика «багатостраждального» роману. (Олесь Гончар присвятив цей роман збереженню духовної спадщини і культури, історичних святинь і української мови. Автор мріє про духовність особистості й суспільства, виступає проти обмеженості чиновників.)

ІІ. Складне і загадкове явище в літературі. (Складним і загадковим називають літературознавці образ Володьки Лободи. У праці «Собор у риштованні» Євген Сверстюк писав: «Лобода — принципово новий характер у нашій літературі: письменник відкрив людину-функцію на грані робота, вільного від людських цілей, позбавленого стійких критеріїв».)

1. «Лобода — це виплід тоталітарно-бюрократичної системи...» (Володька Лобода с збірним образом багатьох компартійних керівників. Все робить він з егоїстичними намірами, бо хоче мати прихильність вищих начальників, отримати якомога більше влади, за будь-що зробити кар'єру. Заради неї він здатний висушити озеро, на березі якого розташовано будинок металургів, зруйнувати собор, яким милувалися віками.)

2. Ставлення до батька. (Володька спочатку забирає батька із Зачіплянки і перевозить до міста. А потім розлучившись з дружиною, відправляє його до будинку старих металургів. Усі, хто знав Ізота Лободу, були незадоволені вчинком Володьки. А старий батько відмовляється від сина: «Не батько я більше тобі! Віднині й вовіки. Чуєш? Нема в тебе батька!» Володьку стан батька не турбує, він боїться, щоб цей випадок не вплинув на його кар'єру.)

3. Володька і собор. (Для Володьки собор — пусте місце, тож і тримається безсторонньо. З лакейською відданістю заглядає в очі начальства, щоб вгадати їх ставлення до собору. Взявши собор у риштовання, уявив себе генієм, хизувався уявними заслугами. Володька — бездушний кар'єрист, не випадково саме з його вини зникає охоронна табличка із собору. Щоб досягти своєї мети, Лобода ладен був вчинити і не такий злочин.)

III. Актуальність образу. (Саме через таких, як Володька Лобода, панують в Україні бездуховність і браконьєрство, руйнування пам'яток культури і відмирання народних звичаїв та традицій. Це через таких, як Володька Лобода, ми чужі в своїй країні, бо не знаємо ані історії України, ані народного фольклору, ані співучої української мови. Та вік лободів, я впевнена, недовгий.)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Володька Лобода - типовий представник своєї епохи (за романом Олеся Гончара «Собор»)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок