Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Трагізм життєвої долі Миколи Хвильового

Трагізм життєвої долі Миколи Хвильового

Назва:
Трагізм життєвої долі Миколи Хвильового
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
I. М. Хвильовий — центральна фігура літературної боротьби 20-х років XX століття. (М. Хвильовий належав до тих митців, хто в бурхливі роки революції, національно-визвольних змагань, громадянської війни повірив у комуністичну ідею, самовіддано боровся за світле майбутнє, утверджуючи гуманістичні принципи. Високі ідеали майбутнього, відродження й українізація, творчі дискусії захопили талановитого письменника, і він опинився в центрі літературного життя країни.)

II. Доля М. Хвильового — трагедія знівечених ідеалів.

1. Життєве кредо письменника. (М. Хвильовий — людина темпераментна, запальна, яку все в житті хвилювало, обрав життєвим кредом слова: «Хай живе дух неспокою». Мрії про побудову нового суспільства, героїка й романтика боротьби за високі ідеали в житті і в літературі повністю захопили митця, якого називають романтиком революції і нового світлого життя.)

2. Неприйняття творів письменника. (Глибоко і щиро вірив М. Хвильовий у комуністичні ідеали і коли побачив і відчув; що життя не таке, про яке мріяв, то в своїх творах порушив то тему. Його статті у журналах про проблеми національного відродження викликали скандали, неприйняття роману «Вальдшнепи» тогочасною владою загнало митця в глухий кут. Він змушений був каятись і зрікатись своїх творів, визнавати помилки, присягатися у вірності комуністичній ідеї. М. Хвильовий усвідомив крах романтичної віри у прекрасну комуну.)

3. Показ трагізму української нації в роки громадянської війни в творчості М. Хвильового. (У своїх новелах про громадянську війну в Україні «Я (Романтика)», «Кіт у чоботях» показано потворну сутність комуни, розстріли мирних людей, братовбивство, бездушний фанатизм, вбивство заради якихось химерних ідеалів дітьми батьків і навпаки. Чому це сталося? Що в житті було зроблено не так? Чому його, вірного комуніста, оголосили ворогом народу? А він не міг жити і мовчати, коли розстрілювали його друзів...)

III. М. Хвильовий і трагедія його творів. (Твори письменника тривалий час були заборонені, декілька разів руйнували і могилу письменника в Харкові. Тоталітарна система хотіла знищити все, що нагадувало про митця. Але, на щастя, це не вдалося, і ми сьогодні маємо можливість знайомитись з правдивими творами талановитого письменника.)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Трагізм життєвої долі Миколи Хвильового

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок