Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Доктор Тагабат - символ безглуздої жорстокості більшовицької революції (за новелою «Я (Романтика)» М. Хвильового)

Доктор Тагабат - символ безглуздої жорстокості більшовицької революції (за новелою «Я (Романтика)» М. Хвильового)

Назва:
Доктор Тагабат - символ безглуздої жорстокості більшовицької революції (за новелою «Я (Романтика)» М. Хвильового)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,36 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
I. Жахливі сторінки історії України у новелі М. Хвильового «Я (Романтика)». (У новелах М. Хвильового 20-х років XX століття відтворено трагічні сторінки громадянської війни в Україні. Письменник змістом своїх творів проголошує основну ідею: громадянська війна — це лихо України, лихо роду, матері, України.)

II. Новела М. Хвильового «Я (Романтика)».

1. Трагізм долі героїв новели. (Складність ситуації, в яку потрапляє ліричний герой новели, полягає в тому, то він мусить сам обрати єдиний правильний шлях, але він усвідомлює, як це нелегко зробити, бо: «Я — чекіст, але я і людина», «Я» — це революціонізована особа, яка марить про загірну комуну і, йдучи до неї, знищує все людяне і гуманне. Трагедія дегенерата і доктора Тагабата в тому, що вони — «кати з гільйотини», в їх душах немає нічого людяного, лише «звірячий інстинкт». Трагедія в тому, що бути такими їм подобається, вони нічого не роблять, щоб стати іншими.)

2. Образ доктора Тагабата. (Тагабата автор в новелі називає «злий геній, зла моя воля», «кат з гільйотини». Він втратив людську подобу, його совість залита алкоголем, він жорстокий і цинічний. «Сліпий революціонер» — символ безглуздої жорстокості більшовицької революції. Цей образ показує, до якої катастрофи ведуть народ більшовики.)

ІІІ. Показ трагічної суперечності між прекрасними революційними гаслами та антигуманними засобами їх втілення. (Мужність і далекоглядність М. Хвильового в тому, що, будучи вірним сином революції і вірним комуністом, він не дав Хвильовому-політику взяти гору над Хвильовим-художником і у своїх творах показав, в чому трагедія його народу і України.)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Доктор Тагабат - символ безглуздої жорстокості більшовицької революції (за новелою «Я (Романтика)» М. Хвильового)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок