Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Основні проблеми драматичної поеми І. Кочерги «Ярослав Мудрий»

Основні проблеми драматичної поеми І. Кочерги «Ярослав Мудрий»

Назва:
Основні проблеми драматичної поеми І. Кочерги «Ярослав Мудрий»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Однією з кращих драматичних поем І. Кочерги на історичну тему є п'єса «Ярослав Мудрий», бо сама постать князя Ярослава, якого за його справи народ назвав мудрим, цікава і епохальна. Це і сильний воїн, і книголюб, і автор перших руських законів, і будівничий, творіння рук якого — Софіївський собор — ось уже майже тисячоліття є пам'яткою тих далеких часів.

У п'єсі «Ярослав Мудрий» І. Кочерга всі події будує навколо образу Ярослава і його боротьби з різними перешкодами за утвердження могутності і культурного розвитку Київської Русі. Знаючи добре історію України, 1944 року драматург пише цю п'єсу, щоб мобілізувати, нагадати українцям, що вони, як і їхні пращури, можуть перемогти будь-яких ворогів батьківщини. Отже, центральною проблемою «Ярослава Мудрого» І. Кочерги є проблема синівської любові до рідної землі, готовність перемогти ворогів країни:

Вперед, на бій за землю нашу рідну,

За Київ наш, державний і святий!

І. Кочерга у своєму творі порушує проблему миру як найвищої людської цінності, запоруки процвітання держави і народу, бо доля народу і доля держави є нероздільні. Устами Ярослава автор стверджує:

Бо вищих я не відаю скарбів,

Ніж мирний труд і щастя в мирнім домі...

І поки жив, стояти я клянусь

За руську правду і єдину Русь!

Проблема розбудови держави є актуальна і для нас, бо ми будуємо незалежну Україну, і від того, як ми це робитимемо, залежить наше майбутнє. Наш пращур Ярослав Мудрий ніби до нас звертається:

А ми, кому судилося ще жити,

Життя трудом повинні заслужити.

І сили всі вітчизні присвятить.

Далекоглядність і мудрість Ярослава — в прагненні до будівництва, культури й освіти народу.

Ярослав Мудрий створює перші закони «Руської правди», будує храм на честь Божої Мудрості, створює першу на Русі бібліотеку:

Людей учу я страхом і книжками,

Але і сам я у людей учусь.

Бо мудр народ, і житиме віками

В трудах і битвах вихована Русь.

Усі вчинки і дії Ярослава Мудрого були продиктовані турботою про рідну землю, про народ, який жив і житиме на цій землі.

У п'єсі «Ярослав Мудрий» Іван Кочерга розкриває і проблеми загальнолюдських моральних цінностей наших пращурів, ніби звертається до нас зберегти їх для наступних поколінь. Це — і любов до батьківщини, і працелюбність, і духовна велич особистості, миролюбство і прагнення піклуватися про свою державу, берегти мир і розвивати могутність держави, її культуру та освіту.

Порушені у п'єсі І. Кочерги «Ярослав Мудрий» проблеми є актуальними для нашого часу, спонукають нас до їх осмислення, а тому твір буде цікавим і для прийдешніх поколінь.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Основні проблеми драматичної поеми І. Кочерги «Ярослав Мудрий»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок