Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Вічні проблеми в творі О. Коломійця «Дикий Ангел»

Вічні проблеми в творі О. Коломійця «Дикий Ангел»

Назва:
Вічні проблеми в творі О. Коломійця «Дикий Ангел»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,70 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Талант Олексія Коломійця найповніше виявився у його п'єсах, у яких він порушував морально-етичні проблеми. Герої драматурга — це завжди прості люди, яких хвилюють вічні проблеми: добро і зло, любов і відданість, вони здатні бути відповідальними за все, що відбувається у суспільстві. Злободенність зумовлена умінням О. Коломійця правдиво показати, наскільки складним і тривалим є процес утвердження нового мислення і збереження найбільших людських цінностей: чесності, людяності, порядності. А починається ця важка робота в родині. «Повість про сім'ю» — такий підзаголовок має одна з кращих п'єс драматурга «Дикий Ангел».

Як на мене, прредумовою створення цього твору була тривога автора за сім'ю, за втрату батьками авторитету у своїх дітей, за мільйони сиріт за живих батьків. А ще драматург порушує у п'єсі такі проблеми, як чистота навколишнього середовища, розуміння того, в чому полягає любов до своєї країни, усвідомлення ролі праці в процесі виховання. Платон Ангел, головний герой твору, впевнено говорить: «У Конституцію варто було б записати: «З шістнадцяти років — їсти свій хліб!» Інакше все піде нанівець. Коли до роботи не призвичаєне, то каліка».

По-новому сьогодні сприймається і викриття Ангелом «філософії временщика». Бо вона обертається для країни і великими збитками: бракованими будівлями, забрудненими річками тощо. Знецінюється людська праця, втрачається повага до трудової людини. «Труд людський цінувати треба, як свій! Людину цінувати й себе!» — таке життєве кредо Платона Ангела.

Загостривши увагу на зовнішній непривабливості свого героя, автор переконливо показує те, що його хвилює. І найбільше роздумує Ангел над тим, як виховати чесних, свідомих громадян, позбавлених споживацьких настроїв, здатних працювати не лише у власних інтересах, айв інтересах держави.

Проблему батьківського авторитету і відповідальності батьків за своїх дітей, за їхню працю автор поєднує з проблемою вірності батьківським традиціям, наступності поколінь. «Питання про ощадливість і бережливість у. всьому, що є джерелом піднесення добробуту кожної окремої сім'ї і багатства та могутності всієї країни, в нашій драматургії, — писав В. Сидоренко, — так гостро і принципово ставиться чи не вперше».

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Вічні проблеми в творі О. Коломійця «Дикий Ангел»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок