Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Поетичний образ Наталки Полтавки - дівчини з народу за п'єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка»

Поетичний образ Наталки Полтавки - дівчини з народу за п'єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка»

Назва:
Поетичний образ Наталки Полтавки - дівчини з народу за п'єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,10 KB
Завантажень:
970
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.9


Скачати цю роботу безкоштовно
I. П'єса «Наталка Полтавка» І. Котляревського — один із перших драматичних творів, у якому реалістично змальовано життя українського села XIX століття.

II. Наталка — типовий образ української дівчини-селянки.

1. Типові моменти дійсності в основі сюжету (віддання дівчини заміж за багатого нелюба й розлучення з коханим парубком-бідняком).

2. Головні риси характеру Наталки (велика пошана до матері, до старших; працелюбність («Себе і матір свою на світі держить»); дівоча чистота; скромність; енергійність).

3. Глибоке кохання Наталки до Петра (чотири роки чекає повернення Петра, не отримуючи від нього жодного листа; відмовляє всім, хто до неї сватається — дяку, волосному писарю, підканцеляристу).

4. Самопожертва Наталки заради матері (бажання матері видати дочку за багатого; захист Наталкою своєї гідності — шлюб за розрахунком не принесе їй щастя; постійні нарікання та сльози матері; задля спокою неньки подає рушники Возному).

5. Боротьба Наталки за свою любов (після повернення Петра дівчина нехтує звичаями: «Окрім Петра, ні за ким не буду. До цього мене ніхто силою не принудить»).

III. Оспівування І. Котляревським в образі Наталки кращих українок, їх духовної краси.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Поетичний образ Наталки Полтавки - дівчини з народу за п'єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок