Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Порівняльна характеристика образів Марусі й Наталки Полтавки

Порівняльна характеристика образів Марусі й Наталки Полтавки

Назва:
Порівняльна характеристика образів Марусі й Наталки Полтавки
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,13 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.6


Скачати цю роботу безкоштовно
I. Утвердження народної моралі та внутрішньої краси людини в творах літератури. (Принципи народної моралі утверджували й Іван Котляревський у п'єсі «Наталка Полтавка» і Г. Квітка-Основ'яненко у повісті «Маруся».)

II. Розкриття авторами душевної краси героїнь.

1. Працьовитість, доброта, ввічливість Марусі та Наталки. (Наталку з самого початку п'єси бачимо за роботою, вона намагається догодити матері, і Возний говорить про неї: «Золото — не дівка!» Такою ж працьовитою, лагідною і привітною є й Маруся.)

2. Вірність у коханні. (Маруся полюбила Василя з першого погляду і назавжди, мріє про одруження з ним. Наталка чотири роки нічого не знає про Петра, але продовжує кохати, чекає його повернення, мріє про сімейне щастя.)

3. Сміливість і рішучість Наталки та покірність Марусі. (Наталка рішуче захищає своє кохання, сміливо виступає проти звичаїв, відмовляє Возному, хоча вже й подала йому рушники. Маруся ж покоряється волі батьків, вона надмірно богобоязлива, Своє кохання вважає гріхом.)

III. Неповторність та оригінальність образів Наталки Полтавки та Марусі. (І Наталка, і Маруся — позитивні, реалістично змальовані образи жінок, які втілюють у собі найідеальніші моральні риси простих селянських дівчат. Ці образи чарують, захоплюють читачів своєю вічною молодістю.)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Порівняльна характеристика образів Марусі й Наталки Полтавки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок