Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Проблеми чистоти і розвитку української мови в комедії М. Куліша «Мина Мазайло»

Проблеми чистоти і розвитку української мови в комедії М. Куліша «Мина Мазайло»

Назва:
Проблеми чистоти і розвитку української мови в комедії М. Куліша «Мина Мазайло»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,68 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
I. «Мина Мазайло» — одна з кращих п'єс М. Куліша. (1928 року М. Куліш написав п'єсу «Мина Мазайло», в якій порушив мовну проблему. М. Куліш був закоханий у красу, емоційність, виразність української мови і намагався боротися за її подальший розвиток.)

II. Комедія «Мина Мазайло» — «філологічний водевіль» на тему українізації і русифікації 1920-х років.

1. Мовна проблема в комедії. (Твір М. Куліша висвітлює проблеми русифікації України, яку у 1920-х роках більшовицькі ідеологи намагалися прикрити так званою «українізацією». П'єса написана на матеріалі, який був характерний для Харкова 1920-х років, відбиває говірку Харківщини тих часів. П'єсу називають ще й «філологічним водевілем», бо в ній багато уваги приділено слову.)

2. Художнє відтворення проблеми українізації в комедії. (Головний герой Мина Мазайло з комічною цілеспрямованістю намагається змінити своє прізвище на російське, більш благозвучне. Цим він сподівається підвищити своє службове становище, здобути авторитет серед службовців. Мина — перевертень, який хоче зректися не тільки рідної мови, а і свого національного «я». Герой бере уроки російської мови, намагається всю родину позбавити права розмовляти українською мовою, що і призводить до гострого, конфлікту в родині. Частина — за українізацію (син Мокій, дядько Тарас), а частина — за русифікацію (тьотя Мотя, Рина).)

3. Розв'язка конфлікту п'єси. (Коли Мина дочекався, що йому змінили прізвище з Мазайла на Мазєнін, то його звільнили з роботи за «систематичний опір українізації». Отже, кар'єра, якої прагнув Мазайло стала недосяжною.)

4. Мокій — носій поглядів М. Куліша щодо української мови. (Мокій захоплюється українською мовою, її красою, милозвучністю, словниковим багатством. Він намагається це довести й іншим членам родини. Однак їх міщанський світогляд у всіх гріхах обвинувачує мову.)

III. Актуальність п'єси «Мина Мазайло» М. Куліша. (М. Куліш художньо правдиво показав у п'єсі мовні конфлікти 20-х років XX століття, наголосивши на необхідності відродження української мови, українського менталітету, боротьби за розвиток нашої мови, бо в цьому вбачав запоруку культури і освіченості українців, збереження власної і національної гідності і самосвідомості.)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Проблеми чистоти і розвитку української мови в комедії М. Куліша «Мина Мазайло»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок