Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Багатогранна діяльність Пантелеймона Куліша

Багатогранна діяльність Пантелеймона Куліша

Назва:
Багатогранна діяльність Пантелеймона Куліша
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пантелеймон Куліш — автор першого українського правопису на фонетичній основі — «кулішівки», перший перекладач Біблії українською мовою, один із перших видавців творів українською мовою, поет, прозаїк, літературознавець, етнограф, культурний і громадський діяч 40—90-х років XIX століття. Та, на жаль, ім'я цієї талановитої людини дуже довго замовчувалося, твори не видавалися, а самого письменника зображували як представника буржуазно-націоналістичного табору. Чому? А тому, що за часів «радянської ідеології» замовчувалось і таврувалося все, що було пронизано любов'ю до України, українського народу, його мови.

Провідною темою творчості П. Куліша була тема соціальної і національної долі українського народу, його мови, культури. Хто ж він, Пантелеймон Куліш, ця талановита й видатна людина свого часу, наш далекий предок?

П. Куліш був людиною дуже обдарованою, з енциклопедичною освітою. Він перший почав писати українською мовою історичні праці, перший український критик-професіонал. П. Куліш — автор першого історичного роману, укладач першої «Сільської бібліотеки» для українського читача.

П. Куліш — перекладач творів Шекспіра, Байрона, автор п'яти власних поетичних збірок.

Особисто мене дуже вразила подвижницька діяльність цієї людини щодо відродження нашої мови, літератури, культури. Для мене П. Куліш — незвичайна й надзвичайно талановита людина. Ми, його нащадки, вдячні йому за те, що він заклав основи нашого українського правопису, за український буквар і першу «Граматику» для навчання українських дітей рідній мові.

П. Куліш — це полум'яний патріот України, борець за збереження та розвиток самобутності українського народу, його культури, традицій, за українське письменство. У поезії «Піонер» П. Куліш так пише про свій внесок в історію:

Я не поет і не історик — ні!

Я піонер з сокирою важкою:

Терен колючий в рідній стороні

Вирубую трудящою рукою.

Отже, багатогранність творчої обдарованості П. Куліша вражала і його сучасників, і нас. П. Куліш — сильна, талановита, скромна людина, патріот свого народу, творчість і діяльність якого ми відкриваємо для себе.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Багатогранна діяльність Пантелеймона Куліша

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок