Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Легендарний кошовий отаман Іван Сірко (за уривком «Побоїще в Січі» з роману В, Малика «Фірман султана»)

Легендарний кошовий отаман Іван Сірко (за уривком «Побоїще в Січі» з роману В, Малика «Фірман султана»)

Назва:
Легендарний кошовий отаман Іван Сірко (за уривком «Побоїще в Січі» з роману В, Малика «Фірман султана»)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,37 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
У 60—70-ті роки XVII століття Україна не знала людини, яка б могла зрівнятися за популярністю з Іваном Сірком. Вісім разів Запорозька Січ обирала його кошовим отаманом. Загальне визнання, вдячність і любов сучасників дістав Сірко за свою хоробрість, мужність, відвагу, які поєднувалися з безмежною відданістю українському народові.

Ще за життя Івана Сірка про нього ходили легенди, про його подвиги складали думи і пісні. Образ легендарного отамана змалював і Володимир Малик у романі «Фірман султана».

Іван Сірко — мужній, відважний і хоробрий воїн. Дізнавшись, що яничари пробралися на Січ, він не розгубився. Автор пише: «І тоді почувся сильний голос кошового Сірка.

— До щабель, браття-молодці! До щабель...»

Сірко — справедливий і великодушний навіть до ворогів. Навіть Гаміда, який у нього стріляв, хотів убити, але у чесному бою: «...Якось гидко рубати беззбройного». Іван Сірко зважає на думки козаків, прислухається до їхніх порад. Під час сулу над Чорнобаєм каже: «Хай судить тебе товариство!.. Тож хай ніхто не скаже, що осудив тебе один Сірко! Як скаже товариство, так і буде!» Він дбає про козаків, підтримує їх і допомагає. Кошовий Сірко високо цінує хоробрість, пильність і мужність козацтва. «Кошовий ступив крок наперед, зняв перед товариством шапку: «Честь і слава на віки вічні вам, лицарі непоборні!»

Козаки шанували і любили Сірка, називали його українським Ганнібалом. Прославляючи, висловлювали побажання: «Хочемо і надалі бачити його кошовим!»

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Легендарний кошовий отаман Іван Сірко (за уривком «Побоїще в Січі» з роману В, Малика «Фірман султана»)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок