Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Міфи, легенди та думи «Велесової книги»

Міфи, легенди та думи «Велесової книги»

Назва:
Міфи, легенди та думи «Велесової книги»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,59 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0


Скачати цю роботу безкоштовно
I. Історія появи «Велесової книги» — унікальної пам'ятки V—IX століть. (72 тексти на дерев'яних дощечках, знайдені Алі Ізенбеком на Харківщині в 1919 році — свідчення прадавньої історії наших предків.)

II. Уславлення мудрості, працьовитості, миролюбства наших предків за «Велесовою книгою».

1. Міфи і легенди про створення світу. (Дажбог сотворив яйце — космічний зародок усього живого на-Землі й у Всесвіті. Дажбог влаштував Землю у Всесвіті.)

2. Легенди створення людського роду за «Велесовою книгою». (Сварог — Творець роду людського на Землі. «Се бо ми є слов'яни, бо славимо богів, і се ми внуки богів наших Сварога і Дажбога» (36-Б).)

3. Родовідні легенди «Велесової книги». (Легенда про народження Дажбожих онуків: Велеса, богиню Ясну та їх дітей. Про єдність тілесного й духовного в Дажбогових онуках.)

4. Легенда про Отця Богумира й Матір Славуну. (Про походження найдавніших людських родів — древлян, кривичів і полян — від одруження трьох дочок Отця Богумира і Матері Славуни.)

5. Легенда про Отця Ора та трьох його синів. (Отець Ор жив у середині VII століття до н. є. Три його сини Кий, Щек і Хорив — засновники трьох слов'янських народів — русів (киян), чехів, хорватів. Легенда про заснування Києва.)

6. Учення про Праву, Яву і Наву — це думи про єдність наших предків із Рідними Богами. (Закони Прави, Яви і Нави записані на українських рушниках: дерево-квітка, що проростає з вазона, символізує триярусну світобудову: коріння — найнижча сфера (світ Нави) — це світ духів наших родичів, який існує в нашій пам'яті; крона дерева — це світ Прави — Божественне бажання, дане згори. Давши життя корінню, Права тим самим дає життя Яві — стовбуру дерева. Ява — це світ живих людей, у якому поєднане успадковане від предків начало, їхня духовність. Учення про Праву, Яву і Наву — основа світогляду наших предків.)

ІІІ.«Велесова книга» — прадавній літопис русичів-українців. (Виховання почуття гордості за свій народ, його історію та культуру.)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Міфи, легенди та думи «Велесової книги»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок