Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Образ князя Ігоря як захисника Руської землі

Образ князя Ігоря як захисника Руської землі

Назва:
Образ князя Ігоря як захисника Руської землі
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,15 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
I. Історична основа «Слова о полку Ігоревім». (Джерелом найвидатнішої пам'ятки давньоруської літератури «Слово о полку Ігоревім» є «Літописне оповідання про похід князя Ігоря Святославича на половців у 1185 році».)

II. Головний персонаж «Слова о полку Ігоревім» — князь Ігор Святославич.

1. Хоробрість, мужність і нерозважливість Ігоря Святославича. (Для автора «Слова...» князь Ігор — втілення князівських доблестей, мужності, відваги. Автор захоплюється князем, називаючи його соколом, сонцем, і одночасно засуджує егоїзм руських князів, їх міжусобні війни, які вони ведуть за різні дрібниці.)

2. Поведінка Ігоря під час бою. (Ігор не злякався затемнення сонця; він не прагнув особисто для себе багатств. Ігорю хотілося здобути перемогу для Русі. І ці риси гідні слави. Благородство Ігоря в тому, що навіть під час бою він прагне допомогти брату Всеволоду.)

3. Поведінка князя Ігоря в полоні. (Ігор мужньо тримався в полоні, відповідно до даного слова. У полоні Ігор зрозумів, що його поразка — це розплата за його егоїзм і самовпевненість. Недалекоглядність, турбота про свою особисту честь, а не про честь вітчизни, — ось про що жалкував Ігор у полоні.)

4. Ігор Святославич — син своєї епохи. (Співчуття автора Ігорю й радість з приводу його повернення.)

III. Значення «Слова о полку Ігоревім». (Автор «Слова...» засуджує політику княжих усобиць, які призводять до невдач, до поразок.)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Образ князя Ігоря як захисника Руської землі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок