Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Кохання Ярославни - дружини князя Ігоря (за «Словом о полку Ігоревім»)

Кохання Ярославни - дружини князя Ігоря (за «Словом о полку Ігоревім»)

Назва:
Кохання Ярославни - дружини князя Ігоря (за «Словом о полку Ігоревім»)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,65 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
I. «Слово о полку Ігоревім» — найдорожче художнє надбання східнослов'янських народів. (Використання символіки, крилатих фраз, постійних епітетів є свідченням того, що «Слово...» — перший художній твір давньоруської літератури.)

II. Система образів «Слова о полку Ігоревім».

1. Образи мужніх захисників Руської землі. («Слово...» глибокопатріотичний твір, що зображує передусім Ігоря, Всеволода та інших мужніх і сміливих воїнів, які пішли на бій з половцями. їм допомагає вся Русь, за них переживають не тільки люди, а й природа, Руська земля. Цей високопатріотичний твір хвилює нас і цими образами, серед яких найчарівніший — образ Ярославни.)

2. Роль жіночих образів у поемі «Слово о полку Ігоревім». (Ліричність, ніжність, мир і спокій навколо домашнього вогнища несуть ці образи поеми. В них втілена печаль і турбота вітчизни про своїх воїнів.)

3. Ярославна — дружина новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. (Символіка образу: це і глибоко ліричний образ жінки, втілення подружньої вірності, моральної чистоти, вся вона — жіноче чекання й тривога, вболівання за Ігореву дружину. З іншого боку — це й символ матері-вітчизни, яка послала русичів захищати рідну землю від ворога.)

4. Художня цінність образу Ярославни. (Ярославна — історична особа й разом з тим перший вигаданий образ, створений автором поеми. Ярославна постає перед читачами не як княгиня, а як звичайна жінка, яка дуже любить свого чоловіка-воїна, свій край. Плач Ярославни — це плач руської жінки, яка в своєму горі вболіває не лише за долю Ігоря, а й за долю його воїнів. Ярославна закликає сили природи допомогти коханому і його воїнам, і природа ніби відгукується на її прохання. Сили природи у творі персоніфікуються, набувають людських властивостей.)

5. Громадське і патріотичне значення образу Ярославни. (Образ Ярославни — це узагальнений образ жінки, яка любить свою країну, вірна своєму чоловікові й не лише вболіває про особисте горе, а думає про справу і дружину Ігоря. Вона закликає сили природи допомогти повернути Ігоря з полону, пощадити його воїнів.)

III. Значення образу Ярославни. (Ярославна «Слова о полку Ігоревім» — це один із найблагородніших і найдовершеніших у світовій літературі жіночих образів, який і донині хвилює читачів своєю чистотою, благородством, моральною силою.)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Кохання Ярославни - дружини князя Ігоря (за «Словом о полку Ігоревім»)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок