Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> «Історія Русів» - розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVIII століття

«Історія Русів» - розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVIII століття

Назва:
«Історія Русів» - розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVIII століття
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
З часів другої половини XVIII століття дійшов до нащадків рукопис «Історія Русів» невідомого автора. «Історія Русів» — це історична праця, одна з перших про нашу історію з давнини до 1769 року — саме ця дата востаннє згадується у творі.

«Історія Русів» — це книга, яка користувалася особливою шаною серед історичної прози, бо справедливо описувала погляд українців на історію. Проти-церковний дух її письма носив політичний характер, бо книга посилювала національну свідомість української інтелігенції того часу.

Про історію написання цього твору нам відомо те, що його рукопис було знайдено в 1828 році, в 1846 році його було видано в Москві, а в 1956 — в Нью-Йорку. Однак книга була дуже поширена в рукописному варіанті. Свого часу нею користувалися письменники, коли писали твори на історичну тему. Серед таких письменників був і Т. Шевченко. «Історія Русів» активно й таємно поширювалася серед інтелігенції того часу, бо невідомий автор цього твору сміливо прославляв козацьку минувшину, висловлював думку про власну форму самоврядування українського народу.

Герої «Історії Русів» — Б. Хмельницький, І. Полуботок — ватажки козацької доби нашої історії. Книга сповнена почуття національної гідності, демократизму, тому і привертала увагу сучасників. А ще «Історія Русів» цікава тим, що правдиво зображує українську минувшину і вперше порушила питання про місце України в тогочасній політичній ситуації — саме в цьому її політичне значення.

У книзі знайшло також відображення єднання України з Литвою, Польщею, Росією, дається пояснення того, що це домовленості рівних сторін, які не поступаються одна одній у жодній сфері тодішнього життя.

Отже, невідомий автор «Історії Русів» — це патріот, який відстоював демократичні погляди, мабуть, тому і не поставив свого імені на цьому історичному творі, але ми, його нащадки, вдячні йому за мужність, за правдиве відтворення нашої історії.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: «Історія Русів» - розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVIII століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок