Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Феофан Прокопович та його драма «Володимир»

Феофан Прокопович та його драма «Володимир»

Назва:
Феофан Прокопович та його драма «Володимир»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,12 KB
Завантажень:
902
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
I. Феофан Прокопович — один із яскравих представників стилю бароко в українській та світовій літературі. (Бароко — стиль у мистецтві й літературі ряду країн XVI—XVIII століть, який характеризується урочистістю, пишністю, складністю, підвищеною мальовничістю. Українське бароко тісно пов'язане з козацтвом, із життям верхівки тогочасного суспільства. Ф. Прокопович — письменник та просвітитель кінця XVII — початку XVIII століття.)

II. Трагікомедія «Володимир» Феофана Прокоповича — перша історична драма на вітчизняному матеріалі.

1. Історія написання твору. (Драма написана в 1705 році. Головна тема — хрещення Русі князем Володимиром і боротьба з невігласами жерцями, неуцтвом, реакційним духовенством.)

2. Будова п'єси. (Написана силабічним 13-складовим віршем, складається з п'яти актів, прологу й епілогу.)

3. Політична спрямованість драми. (П'єса пройнята мотивом боротьби неуцтва та просвіти. Використовуючи релігійно-історичний сюжет, Прокопович наголошує на прогресивних ідеях, яку несла освіта. У п'єсі — спроба показати психологічний конфлікт у свідомості Володимира, його вагання й утвердження нової віри. В особі Володимира — окремі риси діяльності Петра І, його реформ.)

III. Значення п'єси «Володимир» Ф. Прокоповича. (П'єса служила пропаганді реформ Петра І. Вона сповнена ідей суспільно-політичного протиборства часів Ф. Прокоповича.)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Феофан Прокопович та його драма «Володимир»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок