Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Трагедія однієї селянської родини як частка трагедії всієї української нації (за романом У. Самчука «Марія»)

Трагедія однієї селянської родини як частка трагедії всієї української нації (за романом У. Самчука «Марія»)

Назва:
Трагедія однієї селянської родини як частка трагедії всієї української нації (за романом У. Самчука «Марія»)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,63 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
I. Історія написання твору У. Самчука. (Роман-хроніка У. Самчука «Марія» відтворює найскладніші етапи історії перших десятиріч XX століття — революція 1905 року, імперіалістична війна 1914 року, революція 1917 року, громадянська війна, голодомор 1932—1933 років. Автор показав, як ці історичні події вплинули на життя жінки з ім'ям Божої Матері, як трагічно змінили це життя.)

II. Глибокий сум У. Самчука за долю України.

1. Символіка роману. (Образ Марії — символ багатостраждальної матері-України. Марія уособлює страждання всіх матерів України, які жили в той час.)

2. Життя однієї родини та її трагедія за часів тоталітарної радянської системи. (Життя Марії ніколи не було легким: з 6 років — сирота, у 9 років — наймитування, потім — заміжжя з нелюбом, смерть дітей, кохання до Корпія і доля їхніх дітей: Демка, Лавріна, Максима і Надійки.)

3. Трагедія колективізації українського села. (Насильницька колективізація, коли забирали все: молотарки, худобу, коней, землю, хліб, коли заганяли всіх до колгоспів, коли знищували врожаї — це трагедія для селянина.)

4. Доля членів родини Марії. (Корній — працьовитий бідний селянин; дочка Надія одружується із колишнім матросом Архипом, теж із бідної родини; Демко — загинув на фронтах імперіалістичної війни; Лавріна репресовано, а Максим вірно служить новій владі. Загинули всі діти, Корній вбиває Максима, який відступився від роду, і сам іде вмирати в поле із старим собакою. Нарешті, вмирає і сама Марія. Весь рід Марії загинув. Такий трагічний кінець — наслідок глибокого болю письменника за майбутнє України.)

III. У. Самчук — український Гомер XX століття. (Виходець із селянської родини, Улас Самчук за життя став класиком художньої розповіді про українське село, з його історією і майбутнім. Тетралогія «Волинь», роман-хроніка «Марія», трилогія «Ост», роман «Кулак» — це правдиві картини з життя українського селянства. За титанічний шлях письменника в українській літературі його називають «українським Гомером XX століття».)

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Трагедія однієї селянської родини як частка трагедії всієї української нації (за романом У. Самчука «Марія»)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок