Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Роман «Марія» - розповідь про трагедію України в умовах тоталітарної радянської системи

Роман «Марія» - розповідь про трагедію України в умовах тоталітарної радянської системи

Назва:
Роман «Марія» - розповідь про трагедію України в умовах тоталітарної радянської системи
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,76 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
1932—1933 роки. Страшний час для нашої держави. В Україні лютує штучно влаштований голод, який забрав мільйони життів невинних жертв сваволі та безчинства. Ці страшні події, трагедію українського народу правдиво і сильно показав Улас Самчук у романі «Марія», присвятивши твір «матерям, які загинули голодною смертю на Україні в роки 1932—1933».

Описуючи життя головної героїні роману, письменник наголошує на величезному потенціалі її духовної сили, на прагненні жити і любити цієї простої жінки-селянки. І якщо доля не посилала щастя, Марія не боялася кинути їй виклик. Марія в давньоєврейській мові означає «противитися» або «гірка». Цим автор підкреслив типовість образу Марії, що виступає уособленням і материнства, і самої України. Твір закінчується трагічно: Марія помирає від голоду, втративши родину, «...покинута, одинока». 1 ця смерть весняної пори сприймається як попередження і засторога для українців: щоб не втратити свою батьківщину, слід зробити все можливе, аби не допустити повторення такого лиха.

Розповідає Улас Самчук у романі про тотальне винищення селянства в 30-х роках, витравлення з нього почуття власника, господаря, годувальника. Автор правдиво показав насильницьку колективізацію, за якої влада забирала у селян все: землю, знаряддя праці, зерно. Автор характеризує людей, які були при владі, показує, як керували у країні такі, як Максим. На родючих землях «...буяли катлаті бур'яни, гнило під дощем зібране зерно, а люди голодували і втрачали віру у можливість справедливого, людяного життя».

Улас Самчук написав правду про життя в умовах тоталітарної системи, і його розповідь пройнята щирим співчуттям до людей, життя яких було понівечено.

Трагічний кінець роману — це наслідок глибокого болю письменника за майбутнє України, бо він був упевнений, що життя без майбутнього не має сенсу/

Авторові вдалося торкнутися в романі таких проблем, як духовність і вірі в Бога, геноцид і репресії, влада і штучний голодомор; показати трагічні сторінки історії України, розповісти про нещасливі долі українців. За словами С. Пінчу-ка, саме Улас Самчук «втілив у своїй творчості трагічну долю українського народу в XX столітті».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Інше на тему: Роман «Марія» - розповідь про трагедію України в умовах тоталітарної радянської системи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок