Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Страдницьке життя Марії (за однойменним твором У. Самчука)

Страдницьке життя Марії (за однойменним твором У. Самчука)

Назва:
Страдницьке життя Марії (за однойменним твором У. Самчука)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,64 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
«Марія» — роман-хроніка, роман-спалах, який У. Самчук присвятив матерям, які загинули голодною смертю на Україні у 1932—1933 роках. Роман «Марія» — це хроніка життя жінки-селянки, яка є втіленням трагедії всієї України.

Марія, центральний персонаж твору, — трудівниця, дружина, матір. Це жінка, яка кохала, раділа, працювала, ростила дітей і все життя тяжко страждала. Рано залишилася сиротою. В дні похорону батька, а потім матері сиділа маленька дівчинка голодна. Вона ще не до кінця усвідомила трагедію втрати батьків, та вже знала, що таке голод. Із напівголодного існування почалося її подружнє життя з Гнатом.

Марії випала така доля, що біди сипалися на голову бідолашної жінки, мов з решета. Не втішившись і не отямившись після одного нещастя, Марія зустрічалася з новим випробуванням. Скільки вимучилася Марія, чекаючи на взаємне кохання Корпія, великим потрясінням для неї була смерть першої дитини, додала горя звістка про загибель сина Демка. Витримала вона і образливі сварки з свекрухою, і справжнє пекло, яке очікувало на неї у родині Корпія, побої і лють черствого чоловіка.

Все життя Марія тяжко працювала, все життя вона когось рятувала: Корпія від ледарства, господарство від занепаду, Гната від тюрми, дітей від голоду. Цю мужню і сильну духом жінку не здолали ані труднощі, ані важка робота, ані негаразди сімейного життя. її здолав голод і трагедія власного роду. Безлад, руйнація сталого життєвого ладу, божевілля дочки і смерть онуки — все це забрало в Марії останні сили. Марія не боялася смерті, вони з Гнатом перейшли межу земних стосунків ще на землі і, вмираючи, вона наче «починала поволі передивлятися розгорнену Гнатом книгу свого життя».

Марія — духовно сильна натура, працьовита, розумна. Недаремно автор назвав її Марією, іменем, яке перекладається як «противитися» або «гірка». Улас Самчук створив типовий образ жінки, який є уособленням материнства, уособленням гіркої долі самої України. Смерть Марії — це засторога автора, попередження про можливе випробування для українського народу, це заклик дбати про долю свого народу, піклуватися про майбутнє своєї держави.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Страдницьке життя Марії (за однойменним твором У. Самчука)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок