Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> У чому справжній патріотизм (за віршем В. Самійленка «Патріоти»)

У чому справжній патріотизм (за віршем В. Самійленка «Патріоти»)

Назва:
У чому справжній патріотизм (за віршем В. Самійленка «Патріоти»)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,61 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
В. Самійленко — український поет, який у своїх віршах закликав берегти, шанувати і збагачувати нашу мову. Ліричний герой поезій сповнений, як і поет, любов'ю до України, до свого народу.

У поезії «Патріоти» В. Самійленко порушує тему патріотизму та засуджує тих балакунів-псевдопатріотів, які лише на словах виявляють свої почуття до рідної землі.

У перекладі з грецької слово «патріот» дослівно означає «земляк», «співвітчизник». Патріот — людина, віддана своєму народові, яка любить свою Батьківщину, живе і працює заради процвітання свого краю.

Розмови героїв поезії «Патріоти» — це турбота про права народу і долю своєї землі. Це тема для розмови — довести свою вищість товаришу. Тому і обирали актуальні теми і доводили все по-науковому:

Один у широкій промові

Народні права боронив;

Він докази всі наукові

По пунктах як слід розложив.

А інший співрозмовник зайшов ще далі:

А другий про теє доводив,

Як дійде народ своїх прав,

І в поступі інших народів

Він місце йому показав.

Поет тонко підвів нас до думки, що так званий «патріот» не боровся за права народу, а чекав поки «дійде народ своїх прав», а він, як Бог, — «місце йому покаже серед інших народів». Кожен із цих двох героїв поезії «Патріоти» — самозакохані в себе люди, і поки вони вели розмову:

А третій не мовив нічого:

Він мовити красно не міг,

Але задля діла святого

І жив він, і в землю б поліг.

Поет з іронією пише заключні рядки поезії, називаючи «патріотами на словах» таких, як герої вірша, балакунів. Справжній патріотизм полягає в тому, щоб не говорити про любов до рідного краю, а працювати і жити задля його процвітання, примножуючи набуте. Справжнім патріотом у поезії В. Самійленка, на мою думку, є третій юнак, який

...бачив душею Вкраїну

І все, що вона добула.

Вважаю, що В. Самійленко наприкінці XIX століття, коли зароджувалися різні політичні партії і течії, намагався допомогти читачам не купитись на гарні слова, а дбати про свій край, любити рідну землю, працювати для неї.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: У чому справжній патріотизм (за віршем В. Самійленка «Патріоти»)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок