Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Вічна загадка любові (за оповіданням Г. Тютюнника «Зав'язь»)

Вічна загадка любові (за оповіданням Г. Тютюнника «Зав'язь»)

Назва:
Вічна загадка любові (за оповіданням Г. Тютюнника «Зав'язь»)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,50 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Багато творів написано про велике людське почуття — кохання. Не є винятком і творчість Григора Тютюнника.

Раннє оповідання «Зав'язь» є зворушливою ліричною сповіддю про перше кохання, про незабутню ранню весну, коли у гіллі «зав'язуються дрібні, мов роса, прозеленкуваті крапельки» — зав'язь. Цю зав'язь потрібно берегти, захищати від весняних холодів.

Зав'яззю є перше кохання юних Миколки і Соні, сором'язливих і чистих, прекрасних у своїй наївності й щирості. Символічно, що юнак, ніби боячись втратити найдорогоцінніший скарб любові, обкурює свій і Сонин садок, рятуючи при цьому і зав'язь їхнього почуття. Саме в час цвітіння саду і появи зав'язі — майбутнього плоду народжується перше юнацьке почуття. І нехай на дні глибокого провалля ще лежить сніг, нехай насміхається дід, — у юнака зривається голос, коли він дивиться у дівочі очі, паморочиться голова, а серце починає калатати, як дзвін, від одного лише слова коханої. Та й дід насміхається з онука не від злоби, це щось подібне до тренування. Дід готує хлопця до життя, а водночас і згадує свою молодість. Те, що в нього слово колоритне, підтверджує характеристика, яку дід дає онуковій коханій.

«— ...то дівка з тієї куряви, що чорти на дорогах крутять.

— Просто в неї міцний характер, — кажу спокійно, аби випорснути з дому».

Оповідання «Зав'язь» вразило мене відчуттям автора і умінням передати найтонші порухи людської душі. Вдалим є і те, що розповідь ведеться від першої особи, що допомагає краще розкрити внутрішній світ героїв, передати їхні настрої, переживання і радості. Символічна і назва твору: зав'язь першого юнацького почуття, яке народжується у благословенний час цвітіння саду і появи зав'язі — майбутнього плоду. Хочеться вірити, що у Миколи і Соні попереду довге і щасливе життя, що у їхніх серцях надовго оселилося велике людське кохання, яке зігріватиме душі, допомагатиме і підтримуватиме їх на нелегкій життєвій дорозі.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Вічна загадка любові (за оповіданням Г. Тютюнника «Зав'язь»)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок