Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> І безпечне, і вигідне життя ханського сина в київському полоні (за поемою М. Вороного «Євшан-зілля»)

І безпечне, і вигідне життя ханського сина в київському полоні (за поемою М. Вороного «Євшан-зілля»)

Назва:
І безпечне, і вигідне життя ханського сина в київському полоні (за поемою М. Вороного «Євшан-зілля»)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,56 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Дух непокори і свободи живе в серці тільки тієї людини, яка усвідомила себе сином рідної землі, рідного краю. І це найсвятіше почування «живить надію, певну віру в ідеали». Про це святе почуття людини і йдеться в одному з найпатріотичніших творів — поемі Миколи Вороного «Євшан-зілля».

В основу сюжету покладено легенду з літопису. Сина половецького хана князь Володимир узяв у полон маленьким хлопчиком. Зростала дитина у багатстві, маючи усе, бо князь:

Оточив його почотом

І розкошами догідно —

І жилось тому хлоп'яті

І безпечно, і вигідно.

Сите і безтурботне життя на чужині поступово стирало у пам'яті рідних людей, степ, звичаї, і ханський син забув мову батьків, почав «край чужий, чужі звичаї як за рідні уважати». Зачерствіло його серце, переродилася душа. Не вражає юнака пісня посланця:

Там, де пустка замість серця,

Порятунку вже не буде!..

І все ж пахощі гіркого полину примусили серце забитися швидше, вони допомогли прокинутися найсвятішому почуттю — любові до рідного краю. «Рідний степ — широкий, вільний» «раптом став перед очима, з ним і батенько нещасний». І вже ніщо не могло зупинити юнака: ні розкішне життя, ні багатства, ні почесті. Він зрозумів, що найдорожче для людини — її рідна земля і воля в ріднім краю:

Краще в ріднім краї милім

Полягти кістьми, сконати,

Ніж в землі чужій, ворожій

В славі й шані пробувати!

Проблема, порушена в поемі, залишається актуальною і сьогодні, бо розкидала доля українців по різних куточках земної кулі. Блукають вони у пошуках щастя, не розуміючи, що знайти його можна тільки на рідній землі:

Де ж того євшану взяти,

Того зілля-привороту,

Що на певний шлях направить, —

Шлях у край свій повороту?!

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: І безпечне, і вигідне життя ханського сина в київському полоні (за поемою М. Вороного «Євшан-зілля»)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок