Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Навіщо потрібно вивчати мову сучасній Елайзі Дулітл? (Твір-роздум)

Твір Навіщо потрібно вивчати мову сучасній Елайзі Дулітл? (Твір-роздум)

Назва:
Твір Навіщо потрібно вивчати мову сучасній Елайзі Дулітл? (Твір-роздум)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,35 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Навіщо потрібно вивчати мову сучасній Елайзі Дулітл? (Твір-роздум)
Сьогодні дуже багато проблем, пов'язаних із вивченням мов взагалі і рідної мови — понад усе. Рідна мова — найперша, що її чує дитина. Саме вдома вона починає її опановувати. Потім вона приходить до школи, і виявляється, що якісь слова вона вимовляє неправильно, або зовсім не вміє гарно і цікаво викладати свої думки вголос. Одразу згадалася героїня комедії Бернарда Шоу Елайза Дулітл. Чарівна квіткарка з лондонської Друрі-лейн! Її понівечена англійська мова привернула увагу Спеціаліста з фонетики — Генрі Хіггінса, який побився об заклад зі своїм приятелем, полковником Пікерінгом, що навчить її розмовляти так бездоганно, що ніхто у вищому світі не відчує її низького походження.
У комедії Шоу є багато дуже смішних епізодів, де показана вулична мова Елайзи: її брутальні вирази, вимова окремих слів викликають сміх і жаль. Полковник Пікерінг має багато сумнівів щодо того, чи вдасться перевиховати цю вуличну квіткарку, чи треба її піднімати з того брудного життя, на яке Елайза була приречена? Та для Хіггінса — це лише науковий експеримент, який стане ще одним доказом його теорій. Таким чином Елайза опиняється у світі порядних аристократів, перейшовши у нього зі світу вуличних злодюжок, сміттярів і торговців.
Зусилля Хіггінса виправдані, він виграє своє парі: Елайза, яка старанно навчалася, провела свій виступ бездоганно. Усі, хто її чув, побачили у загадковій дівчині не більше і не менше, ніж угорську принцесу! Таким чином, Шоу показує: про нас думатимуть так, якими ми здаємося іншим. Ніхто не зважав би на бідну торговку із квітами, а ось на гарну красуню у бальному вбранні із коштовностями на шиї, яка до того ще й так красиво вимовляє слова, — звернуло увагу усе вище товариство. Про те, що вона добра, лагідна, розумна, чарівна, люди дізнаються пізніше, та спершу Елайза має показати, що вона своя в товаристві, знає його правила і поважає їх. Людство віками виробляло правила поводження один з одним, тому вони важливі для тих, хто хоче бути бажаним у будь-якому товаристві. І товариство сприймає людину по тому, як вона говорить, у що вдягнена, як ходить, як дивиться. Недарма ж російське прислів'я каже: «По одежі людину стрічають, а по уму випроваджують...»
Часто доводиться бачити таку картину: на веселій дискотеці танцюють яскраво вдягнені й чепурні дівчатка. В одних дуже дороге і модне вбрання, в інших — простіше. Дівчата, вдягнені по-модному, пихато і зверхньо дивляться на інших, виставляючи перед усіма свій одяг і... невихованість. А вже як рота відкриють — взагалі моторошно стає. Часто їхня мова така спотворена, що зрозуміти їх просто неможливо, ненормативна-лексика перетворює людину на потвору. А вже як твір починають писати — то взагалі жахливо! Самі помилки, ніякої логіки тексту, неузгодженість у словах, а вирази... Так багато у цій мові жаргонних слів, вуличного сленгу. А наша мова така красива і багата! І це стосується усіх — і тих, хто українською розмовляє, і хто — російською...
Чомусь більшість із тих, хто читав твір Бернарда Шоу, звертає увагу на веселий сюжет, на кумедні сцени у п'єсі, навіть на те, що письменник пропагує ідеї рівності у суспільстві. Натомість Шоу усім своїм читачам через образ Елайзи по- :азує: дивіться, ось ваш вихід! Якщо вам не подобається те, чим ви займаєтеся зараз, якщо ви живете серед злиднів, або якщо попри увесь ваш дорогий гардероб на вас дивляться із огидою — завжди є шанс змінитися, змінити оточення, мати гарну роботу і пристойне, чесне життя.
Вивчаючи мову, уважно ставлячись до неї, людина починає уважно ставитися насамперед до себе, починає розуміти сенс життя, людей, що є навкруги. Інші мови відкривають увесь Всесвіт у всій його багатогранності і наповнюють душу багатством, яке ніхто не зможе відібрати. Навчена Хіггінсом Елайза так і каже, що її можна знову викинути на вулицю — та ніхто не зможе відібрати в неї ті знання і вміння, яких вона набула під час навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Твір Навіщо потрібно вивчати мову сучасній Елайзі Дулітл? (Твір-роздум)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок