Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Хто заслуговує на пам'ятним? (Твір-фантазія)

Твір Хто заслуговує на пам'ятним? (Твір-фантазія)

Назва:
Твір Хто заслуговує на пам'ятним? (Твір-фантазія)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,24 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Хто заслуговує на пам'ятним? (Твір-фантазія)
Сьогодні вночі мені наснився дивовижний сон: я був у музеї, на засіданні якоїсь комісії зі встановлення монументів. У комісії були персонажі книжок та фільмів, люди в карнавальних костюмах, казкові герої... Та й атмосфера була там досить фантастичною. Я не встиг, звісно, зрозуміти, що це за музей і що за експонати, роздивитися всіх учасників зібрання — уві сні все покрите туманом і важко щось чітко запам'ятати, сконцентруватися на деталях. Проте мій сон мене вразив. Головував у комісії якийсь юнак у масці і костюмі, він запитував красивим голосом: «Хто заслуговує на пам'ятник? Я питаю вас, дорогі мої, хто заслуговує на пам'ятник?» Він звертався до кожного, сміявся, і кожен відповідав йому щось. Коли ж черга дійшла до мене, я незрозуміло чому — мабуть, вражений кількістю казкових героїв та літературних персонажів — гучно і чітко відповів юнакові: «Казкар!» На цьому мій дивний сон увірвався.
А зранку, вражений та зачарований незвичайним сном, я подумав: «А дійсно, хто заслуговує на пам'ятник?» І моя відповідь, яку я дав уві сні, здалася мені досить цікавою. Недільний ранок я провів у фантазіях —: який пам'ятник Казкареві я б встановив, якби й справді від моєї думки щось залежало.
Я бачив багато фотографій оригінальних скульптур та монументів. Тому ідеї роїлися в моїй голові, одна змінюючи одну — елементи того, що мені вже доводилось бачити, поєднувались із власними фантазіями, з уривками казок та кінофільмів.
Я гадаю, що справжній пам'ятник Казкареві мав би стояти на якійсь тихій вуличці, де бруківка і гарні квіти на балконах. Монумент я б зробив заввишки на людський зріст або трохи вищим — але не величезну скульптуру, як ставлять на великих майданах. Причина тому одна: в дитинстві казкар, людина, що несе дивину і чарівність у наше життя, була ніби рідною, близькою, зрозумілою, схожою на доброго дідуся — саме тому монумент не може бути великим. Він має створювати атмосферу дитячої кімнати, затишок. Так от, Казкар сидів би на поваленому стовбурі дерева, а поруч із ним містилися б книжки, багато великих книжок і невеличка настільна лампа, яку малюють у мультфільмах — схожа на перевернуту краплю. Дисонанс (повалене дерево, а поруч книжки і лампа — поєднання домашнього і природного.) теж здається мені виправданим: Казкар є одночасно і представником природи, частиною містичних сил навколишнього загадкового світу, і частиною домашнього затишку. Він обов'язково був би вдягнений у довгий широкий одяг і капелюх із широкими крисами, а ще мав би бороду і окуляри. Поруч із Казкарем сидів би кіт.
Отаким я бачу пам'ятник Казкареві, ідея якого несподівано навідала мене увісні. Мама дуже здивувалася моїй розповіді, але похвалила. Я навіть намалював свій «проект»... Звісно, навряд чи він буде колись втіленим, але я мав багато задоволення вже від того, що міг пофантазувати на таку захоплюючу тему — і доторкнутися до казки майже так само, як у дитинстві.
Сьогодні мені подумалося, що існує ще багато персонажів, яким можна було б встановити пам'ятники. Я завів розмову зі своїми друзями, розповівши їм про свою ідею і поставивши їм те ж саме запитання: «Хто гідний пам'ятника?» — і дістав багато смішних, дотепних і романтичних відповідей. Виявилось, ця тема корисна не тільки для тренування фантазії, а й для обговорення літератури та кіно. За допомогою уявних монументів кожен висловив свої власні уподобання та уявлення про того чи іншого героя. Ми дуже цікаво поспілкувались.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Хто заслуговує на пам'ятним? (Твір-фантазія)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок