Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір «Війна і мир» — історичний і психологічний роман-епопея Льва Толстого

Загрузка...

Твір «Війна і мир» — історичний і психологічний роман-епопея Льва Толстого

Назва:
Твір «Війна і мир» — історичний і психологічний роман-епопея Льва Толстого
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,19 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
«Війна і мир» — історичний і психологічний роман-епопея Льва Толстого
Без ложной скромности — это как Илиада.
Л. Толстой
«Війна і мир» — твір Льва Миколайовича Толстого — явище унікальне. Навіть із суто зовнішнього боку фоліант із чотирьох книг, із чотирьох томів — це вже вражає! Сторінка за сторінкою вимальовуються події тих далеких часів і стають ближчими та зрозумілішими далекі історичні постаті Кутузова й Наполеона, зовсім по-іншому, ніж у підручнику з історії, бачиш події 1812 року; але найбільше мене особисто схвилювали життєві долі Наташі Ростової, Андрія Волконського, П'єра Безухова, Долохова, Марії Волконської, Соні і навіть красуні Елен. В «Енциклопедії світової літератури» мене вразили слова Л. Толстого: «...якби мені сказали, що те, що я напишу, будуть читати теперішні діти років через 20 і будуть над цим плакати й сміятися, й полюблять життя, то я би присвятив йому (романові) усе своє життя». Оце так скромність! Видатний письменник Лев Толстой не сподівався, що його твори будуть читати через 20 років, а їх читають і через 120! У чому ж секрет? Думаю, саме тепер ще раз можна подивитися на тему твору — і все стане ясним: цей роман і історичний, і психологічний. Автор розпочинає оповідь у світському салоні Анни Павлівни Шерер. Здається, салонні бесіди не мають прямого зв'язку з історичними подіями, життям головних героїв, але саме тут закладається основа усіх подальших перипетій як історичних, так і сімейних. Лев Толстой намагається поєднати в одне ціле життя окремої людини (не має значення, аристократ це чи селянин, полководець чи солдат) і розвиток історії людства, Всесвіту. Письменник досить ясно викладає складні речі. Адже уявити життя всього людства від його зародження і дотепер, розібратися в законах існування людського життя непросто. Але дещо мені відкрилося, коли відбулося моє хай і не дуже глибоке, але все-таки знайомство з світоглядними основами Толстого. Так, ще в дитинстві Лев разом з братами грався у «муравейних» братів. Весь світ йому здавався схожим на мурашник. Усі самовіддано працюють, кожен старається задля загального блага. Ніколи один мурашник не нападає з війною на інший, немає агресії і ворожості, як то буває у людей. Так от і люди всього світу мали б бути такими — добре та старанно виконувати свою справу, берегти власну домівку, не руйнувати, а примножувати. Тільки загальна праця та покладання на волю Божу, на думку Толстого, може привести людство до загального щастя.
Саме під цим кутом зору і показані історичні постаті Кутузова й Наполеона. Дві протилежності. Два полководці. Вони зовсім різні і зовнішньо, і за характером. Наполеон пихатий, нестриманий, егоїстичний. Певне, він людина авторитетна, якщо заради нього солдати можуть кинутися у крижану воду і демонструвати чудеса героїзму (як це було з польськими бійцями), але навіть тоді, коли люди заради нього жертвують своїм життям, на обличчі його з'являється гримаса невдоволеності. Це егоїст. Самовпевнений і жорстокий агресор. Кількість людських життів заради досягнення своєї мети його ніколи не хвилювала.
Зовсім інший Кутузов: спокійний, урівноважений. Він інколи здається навіть байдужим до загальної справи (як це побачив Волконський на військовій раді), але Кутузов цінить солдатські життя. Саме тому й горіла Москва, що полководець розумів: в іншому разі буде кривава бійня, і битва буде програна. Крім розуміння, військового розрахунку, тактики, у Кутузова є ще одна риса — він вміє покладатися на волю Божу, використовувати хід подій, сприймати їх такими, які вони є. Таким чином, Толстой показує, що розвитком історичних подій керує не людина, а щось вище. Зло завжди буває покаране. І от загарбник, агресор, символ зла — Наполеон покотився від Москви, і російській армії залишалося лише наздоганяти й добивати рештки французьких військ.
Толстой за час написання «Війни і миру» назбирав цілу бібліотеку додаткової-літератури, багато читав, навіть виписував із Франції спеціальні журнали, знайомився з тогочасною модою — усе для того, щоб відобразити епоху реалістично.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Твір «Війна і мир» — історичний і психологічний роман-епопея Льва Толстого

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок