Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Новаторство Чехова-драматурга

Твір Новаторство Чехова-драматурга

Назва:
Твір Новаторство Чехова-драматурга
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,21 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Новаторство Чехова-драматурга
Антон Павлович Чехов — російський письменник, драматург. Творив він у кінці XIX століття, але й тепер, у XXI столітті ми зустрічаємося з ним часто. Твори його є у кожного, хто має більш-менш пристойну бібліотеку. Вистави, поставлені за його п'єсами, і зараз ідуть у багатьох театрах. Коли пишеш про Чехова- драматурга, варто згадати й про те, що Антон Павлович — майстер «малого жанру». Згодом на основі деяких власних оповідань він створив драматичні твори для сценічної постановки. Здається, Чехов — гуморист. Але розважальність — це те, що лежало на поверхні. Насправді ж і в оповіданнях, і в драмах автор описує реальні проблеми життя: лицемірство, підлість, жадібність людей, убогість і забитість простого люду, низьку культуру. У творах Чехова багато різного люду: артисти, чиновники, студенти, учителі, лікарі, письменники.
Читаєш оповідання чи драму Чехова і чекаєш, чим же закінчиться історія, але не всі твори мають завершений фінал. У цьому і є перша особливість творчості Чехова — автор не нав'язує власної думки. Він не хоче доводити історію до якоїсь конкретної крапки, бо вважає, що читач має сам включитися в обговорення теми та зробити власні висновки. Можливо, висновки будуть різні, але це не має значення: головне — розбурхати читача, зробити з нього активного учасника якщо не театральної, то життєвої драми. У цьому плані Антон Чехов — «брат» норвезького драматурга Генріка Ібсена. Ібсен першим розпочав театральну революцію. Так само, як не розуміли співвітчизники Ібсена, так на початку не мав успіху Чехов-драматург. Наприклад, про «Чайку» говорили, що вона написана наперекір усім драматургічним правилам, переконували, що публіка ще не готова сприйняти непростий символічний зміст твору. Театральні критики після провалу вистави (провалу, до речі, чекав і сам автор) заявили: «Не чайка, а дичь какая-то!» Москва гаряче дискутувала про талант і відсутність його у Чехова-драматурга. І першим осмислювати і розуміти новаторську драматургію Чехова розпочав Немирович-Данченко. Виявилося, що сценарист Александринського театру просто-напросто не зрозумів п'єси, не доріс ще до її постановки, тому й стався провал. Немирович-Данченко і Станіславський взялися довести, що при талановитому підході приховані підводні камені Чехова підіймуться на поверхню й заграють усіма кольорами райдуги, заблискотять на сонці. І от — прем'єра! Публіка з завмиранням серця слідкувала за тим, що відбувалося на сцені. Артисти грали так щиро, що глядачам робилося ніяково — ніби вони підслуховують під дверима чужі секрети. На перший погляд, у п'єсі «Чайка» йдеться про кохання — любовними почуттями охоплені майже всі. Але якби героям драми довелося вибирати між мистецтвом і коханням, то на перше місце вони б поставили мистецтво. Це для них — основа життя. У кожної з дійових осіб є якесь своє заняття та певне місце в суспільстві: Сорін дослужився до поважного чину, але тепер у відставці і нудьгує, Дорн — лікар, Медведенко — учитель. Серед них є дві знаменитості — Аркадіна і Тригорін. Тільки Треплєв неприкаяний — «обірванець», «приживала». Але саме до Треплєва виникає більше поваги, ніж до інших персонажів. Можливо тому, що мати критикує його п'єсу — «це щось декадентське». Ніна говорить, що грати роль у його п'єсі неможливо — «немає живих облич», «мало кохання». Тільки Дорн заступається за Треплєва, хоч заявляє, що до кінця вистави не зрозумів, «але щось у ній є». Після прочитання п'єси «Чайка» виникає така сама реакція: «щось у ній є» І оце «щось» потрібно відшукати самому...
Або ось «Вишневий сад»: Раневська продає свій маєток. Яка доля чекає її, брата, дітей? Що буде з Фірсом? Цього ми не знаємо.
Письменник не дає відповідей на усі запитання — і тільки чути, як рубають вишневий сад. Факт і філософія. Включаєш мислення і твориш далі: новий хазяїн, нові порядки, нове життя не тільки в маєтку Раєвської, але й скрізь на землі. Бо нічого не буває постійним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Твір Новаторство Чехова-драматурга

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок