Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Козацькому роду нема переводу (за твором Миколи Гоголя «Тарас Бульба»)

Твір Козацькому роду нема переводу (за твором Миколи Гоголя «Тарас Бульба»)

Назва:
Твір Козацькому роду нема переводу (за твором Миколи Гоголя «Тарас Бульба»)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,71 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.9


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Козацькому роду нема переводу
(за твором Миколи Гоголя «Тарас Бульба»)
Гомоніла Україна, довго гомоніла,
Довго, довго кров степами текла-червоніла...
Кари ляхам, кари!
Т. Г. Шевченко
Миколу Васильовича Гоголя вважають як українським, так і російським письменником. Він народився в Україні, писав про Україну, та частину життя прожив у Росії, а також майже десять років за кордоном, у Німеччині, Швейцарії, Італії. Використовуючи народні перекази, пісні, думи, усі свої твори автор засновував на глибинному відчутті України. З великою пошаною й любов'ю він змальовує народний побут та чарівну природу української землі.
Повість «Тарас Бульба» вперше була надрукована в 1835 році. У ній Гоголь яскраво відобразив героїку, велику силу та привабливість характерів українського народу. Створюючи повість, митець аналізував історичні документи, вивчав усну народну творчість про вільне козацтво та славних отаманів української нації. Гоголь описує ті часи, коли на українську землю, де жили й працювали наші предки, зазіхала польська шляхта та васали османської імперії. Родючу землю України з працьовитим, талановитим народом постійно намагалися захопити європейські народи, російське царство, представники мусульманської цивілізації — турки, татари. Європейські народи розглядали українську націю та козацтво як надійний захист від войовничих кочових орд та мусульманської загрози. Вогнем і мечем проводилося ополячення та поневолення українців, а на законодавчому рівні створювались умови для перетворення селян та нереєстрових козаків на холопів. Право на землю надавалося тільки шляхті, а селяни повинні були її обробляти на користь панства. Такі важкі соціальні умови змушували селян тікати від панства на низ Дніпра, у недосяжні для переслідувачів місця: ліси, болота, плавні. З іншого боку, Кримський хан та турки постійно нападали на українські землі, руйнували мирний уклад селян: грабували, забирали у полон людей. Таким чином, у шістнадцятому столітті виникли умови для створення вільного організованого життя за дніпровськими порогами — поселення, названого «Запорізька Січ», яке згодом набуло ознак потужного козацького війська та самостійної держави. Це військо складалося з людей, які гербували багатством, мали надзвичайну сміливість, мужність, патріотизм, фізичну витривалість справжніх лицарів. Козацька Запорізька Січ чимось нагадувала європейські лицарські ордени. У Січі були суворі, справедливі закони, які сумлінно дотримувало усе товариство.
Микола Васильович Гоголь причини виникнення такого суворого військового укладу змалював у перших главах повісті «Тарас Бульба». Він описує часи досягнення найбільш вагомого успіху в контролі королівської Польщі над козаками, коли король підкупав частину козацької старшини посадами, маєтками, пільгами, гетьманством. Основною метою польської шляхти було посіяти розбрат в осередку козацтва та примусити працювати на себе українських селян, а також повсюди впроваджувати католицькі церкви. Та ніщо ляхам не допомагало, тому що на Січі був такий устрій, який не дозволяв безмірно збагачуватись одним козакам за рахунок інших. Кошовий отаман у Січі обирався й знімався з посади за рішенням усієї козацької громади.
Повість М. В. Гоголя «Тарас Бульба» — це героїко-романтичний твір на зразок європейського лицарського роману. Автор не зображує в повісті реальні історичні події та реальних політичних діячів.
Гоголь спрямовує увагу читача передусім на глибоку духовність, патріотизм, волелюбність українського народу. Основною діючою силою історичних подій виступають народні маси, які можуть самостійно зорганізуватися в боротьбі за волю. Кожен, хто потрапляв на Січ, ставав цілковито відданим товариству та справедливому порядку, встановленому там. З великою любов'ю та пошаною змальовує автор повісті козаків — це герої, вірні великій справі українського народу в прагненні волі та незалежності. «Хай же після нас живуть краще, ніж ми» — так словами козака Кокубенка Гоголь уславлює сенс життя козаків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Твір Козацькому роду нема переводу (за твором Миколи Гоголя «Тарас Бульба»)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок