Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Олександр Фомін

Твір Олександр Фомін

Назва:
Твір Олександр Фомін
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,08 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Олександр Фомін
Ще донедавна побутував такий вислів: «Природа — майстерня, а людина є в ній робітником». На щастя, зараз людство зрозуміло, що робітники можуть бути різними. Робітник — руйнач, робітник — тво-рець. Полярно протилежні поняття. До творців належить людина, чиє ім'я носить Ботанічний сад у Києві, Олександр Васильович Фомін, учень відомого вченого К. Тимирязєва.
Посаді директора Науково-дослідного інституту ботаніки Академії наук України в 30-х роках XX століття передувала велика наполеглива праця на Кавказі. О. Фомін провів багато досліджень флори Кахетії, Дагестану, Азербайджану.
З 1914 року відомий ботанік читав лекції в Київському уні-верситеті, паралельно займаючись створенням зеленого музею в університетському саду. Фоміним були створені колекційні ділянки з різноманітних видів рослин з усіх куточків світу. У роки пансько-польської інтервенції вчений самовіддано рятував оранжерейні та дендрологічні насадження. Бо збереження рідкісних рослин вважав своїм громадянським обов'язком.
У 1921 році Олександра Фоміна було обрано дійсним членом Української академії наук. Ним була створена карта ботаніко-географічних районів України, організоване академічне видання «Флора України», що було значним внеском у вітчизняну науку.
Отже, потрапивши у живописні куточки Ботанічного саду, милуючись різноманітністю видів дерев, чагарників, згадаймо людину-творця в майстерні природи — Олександра Фоміна.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Олександр Фомін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок