Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Діалог з домовиком (твір-діалог)

Твір Діалог з домовиком (твір-діалог)

Назва:
Твір Діалог з домовиком (твір-діалог)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,67 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Діалог з домовиком (твір-діалог)
Може, це тільки дитячі фантазії, але я вірю, що в нашій квартирі живе домовик. Точніше, я вірю, що в будь-якому помешканні живе домовик, у лісі ж мешкають духи лісу, існують духи моря, духи вогню. Не те щоб я уявляв собі їх справжніми істотами, з обличчям, руками та ногами, але я щиро впевнений, що існує якась невловима енергія місця, природи тощо.
Коли я запишаюсь сам удома, то уявляю собі, що домовик може мене чути і іноді з ним розмовляю.
— Чому ми ніколи не можемо тебе бачити, а тільки здогадуємось про твоє існування? — питаю я домовика.
— Бо справжнє моє призначення — бути духом місця, охороняти дім та його мешканців. Якщо ви вірите в казку, якщо вмієте прислухатися до навколишнього простору, ви не матимете сумнівів щодо мого існування.
— А як саме ти охороняєш дім?
— Я підтримую лад у домі. Ні, нічого матеріального, відчутного я не роблю. Я підтримую затишок своїм існуванням. Я живу в цьому домі вже багато років — від моменту його побудови і багато бачив.
— Тобто ти не переходиш з мешканцями до нового будинку, коли вони переїздять?
— Ні, я тримаюсь місця, території, а не людей, хоча і з людьми я теж взаємодію. Люблю добрих хазяїв, коли в домі лад, а в родині затишок. Таким я допомагаю. Ще люблю, коли в родині є традиції. Свята, наприклад. Вони роблять дім затишнішим, і всім живеться краще.
— А чи можу я тебе побачити?
— Хіба Яшо уві сні. Але у своїх фантазіях ти часто розмовляєш зі мною, хіба тобі цього не досить?
— Так, насправді. Я ж в тебе вірю, мабуть, тому ми і можемо спілкуватися. От старші в тебе не вірять, тому ти не розмовляєш із ними, а вони не можуть звернутися до тебе. Я спробую не забувати про тебе навіть тоді, коли подорослішаю!
Так я можу довго бурмотіти собі під ніс, уявляючи свою розмову з домовиком. Іноді я розповідаю йому про свій день, іноді вигадую якісь історії, які міг би почути від нього про наш дім чи про наш двір. Мені приємно усвідомлювати, що усюди є місце казці. У будь-якому разі, навіть якщо це лише моя фантазія, хіба фантазії шкодять? Бабуся, коли чує мої розповіді про домовика, завжди підтримує мене. Вона народилася у селі і теж вірить, Яшо існують домовики, добрі й злі духи. Напевно, віра в такі істоти дуже сильна у людей, особливо в тих, хто все життя прожив серед природи. Неважливо, чи вірите ви в домовиків, але дуже важливо, щоб ви звертати увагу на затишок і лад у власному домі. Я сподіваюсь, що коли виросту, пам'ятатиму свої діалоги з домовиком, бо трошки віри у чарівне робить життя легшим і цікавішим.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Діалог з домовиком (твір-діалог)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок