Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Відображення прагнень народу до волі у поезії І. Франка «Мойсей»

Твір Відображення прагнень народу до волі у поезії І. Франка «Мойсей»

Назва:
Твір Відображення прагнень народу до волі у поезії І. Франка «Мойсей»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,73 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Відображення прагнень народу до волі у поезії І. Франка «Мойсей»
Твори Івана Франка хвилюють і захоплюютьсучасного читача. Написані геніальним майстром слова, вони є згустком болю письменника, для якого доля свого народу була головною проблемою життя і творчості. Поема «Мойсей» - один з найкращих творів І. Я. Франка. За жанром - це філософська поема. Вона була написана у 1905 році, на початку революції в Росії. Народ піднявся на боротьбу проти гнобителів. В основу написання поеми Франко поклав біблійний сюжет: Мойсей вів єврейський народ до земліобіто-ваної, де було б добро і щастя і ніхто не знущався б з нього. “У передмові до твору Франко зазначає: «Основною темою поеми я зробив смерть Мойсея як пророка, не признаного своїм народом. Ця поема в такій формі не біблійна, а моя власна, хоч і основана на біблійнім оповіданні». Мойсей присвятив усе своє життя служінню народові, закликав людей скинути тягар рабства, боротися за кращу долю. І впродовж сорока років водив його по пустелям, терпів страждання виснажливого походу, щоб знайти землю для свого наро- Роль образу Бенедя Синиці в реалізації ідейного задуму повісті І. Франка «Борислав сміється» 
Найвизначнішим твором І. Франка про життя робітників в повість «Борислав сміється». За ідейно-художньою довершеністю і суспільним значенням твір посідає першорядне місце не тільки в творчості письменника, а і в усій українській літературі. І. Франко з позицій революціонера-демократа поставив і висвітив у повісті найбільш актуальну на той час проблему боротьби праці з капіталом. Письменник засуджує експлуататорський лад, показує, як зароджуються нові, революційні форми життя, змальовує позитивний образ кадрового робітника. У реалістичних картинах повісті «Борислав сміється» автор показав неминучість організованого виступу робітничого класу проти експлуататорів.Іван Франко підносить ідею єдності і організованості робітничого класу, ідею революційної страйкової боротьби. Головня ідея повісті з найбільшою силою виражена в образі Бенедя Синиці. Заслуга Каменяра в тому, що він зумів передбачити появу і подальше збільшення кількості таких людей, як Бенедьо. Скромний, слабосилий помічник дрогобицького муляра став виразником прагнень трудового Борислава, керівником першого страйку. На нафтових промислах він на досвіді переконався, яку кривду терплять трударі: «Бенедьо не раз у важких хвилях задумувався над долею робітників. Зроду утлий і хоровитий, він дуже був вразливий на всякий, хоч і чужий, біль». І тому у Бориславі, наслухавшись про голод і злидні, що мучили робітників, Бенедьо Синиця задумується над організацією боротьби проти капіталістів. Він доходить висновку: якби всі тисячі робітників та змовились разом не працювати на багатіїв, то капіталісти пішли б на значні поступки. Бенедьо вступає до побратимства, але вважає, що метод боротьби, вибраний Андрусем і Сенем Басарабами, є хибний, бо знищиш одного «кровопивцю, а на його місце другий вже давно нагострився». 
Не помста і індивідуальний терор потрібні робітникам, а порятунок. Бенедьо переконує побратимів організувати касу взаємодопомоги для того, щоб допомогти трудящим, які перебувають у скрутному становищі. Маючи таку касу, вони можуть оголосити загальний страйк. Під впливом Синиці інші робітники починають глибше мислити. Його ідеї швидко проникають у робітничу масу, яка щораз більше задумується над своєю долею. Робітники стали менше ходити до шинків, не корилися надзорцям і касирам, загрожували їм, що не будуть більше терпіти кривди. Перша перемога окрилила трудівників. Переможний робітничий Борислав радісно сміявся. Та, використавши недосвідченість, капіталістам вдалося зірвати страйк. Бенедьо глибоко мі’ргживає поразку: «Кілько він перетерпів в тих двох днях яким болем виривав він із свого серця одну за другою золоту мидіюЬ Та герой не впадає в розпач і не втрачає надії. Він, вдум-имний і наполегливий, сподівався зібратись із силами і продовжити до кінця розпочату боротьбу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Твір Відображення прагнень народу до волі у поезії І. Франка «Мойсей»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок