Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Іван Якович Франко - Великий Каменяр, колосальна творчість якого давно стала надбанням світової культури. Як полум'яний патріот, нескорений борець за свободу і щастя рідного народу, він у своїй поезії пропагує ідеали добра, прогресу і братерства. Кож

Твір Іван Якович Франко - Великий Каменяр, колосальна творчість якого давно стала надбанням світової культури. Як полум'яний патріот, нескорений борець за свободу і щастя рідного народу, він у своїй поезії пропагує ідеали добра, прогресу і братерства. Кож

Назва:
Твір Іван Якович Франко - Великий Каменяр, колосальна творчість якого давно стала надбанням світової культури. Як полум'яний патріот, нескорений борець за свободу і щастя рідного народу, він у своїй поезії пропагує ідеали добра, прогресу і братерства. Кож
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,36 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Твір-мініатюра.
Коралі уст — у ритми голосні
Іван Якович Франко - Великий Каменяр, колосальна творчість якого давно стала надбанням світової культури.
Як полум'яний патріот, нескорений борець за свободу і щастя рідного народу, він у своїй поезії пропагує ідеали добра, прогресу і братерства.
Кожний твір поета — це подих всеохоплюючої боротьби за Батьківщину. Франко пише:
У мене ж тая Русь — Кривава в серці рана.
Поет з шанобою говорить:
Ми ломимо скалу, рівняєм правди пута.
І щастя всіх прийде по наших аж кістках.
Так, варто схилятися перед Франком, бо «важкая дума-мука» не залишала його серця, сповненого стражданнями за своїх співвітчизників:
Не дай живому в домовину класться,
Не дай подумать ані на хвилину
Про власну радість і про власне щастя.
Франко саме тому й бореться, що чує вражаючий стогін, але водночас не забуває і про слово гармонії й краси, закритеє від багатьох людей. І, прагнучи тієї благодійної краси, поет натхненно мріє:
І час прийде, коли весь світ покине
Богів і духів, лиш тебе, богине,
Чтить буде вічно — тут на полотні.
Але богиня живе не лише у витворах малярства, а й у народі. Це богиня любові, про яку любо-мило співати: «Ой ти, дівчино, з горіха зерня...»
І в найінтимнішій ліриці Іван Франко підноситься до вершин загальнолюдської, найглибшої сили почуттів. І коли він досягає цієї вершини — відчувається натхнений голос цариці душі людської — Поезії, ми довідуємось про найпотаємніші бажання люблячого серця.
Я понесу тебе в душі на дні,
Обмежу чаром свіжості й любові,
Твою красу я переллю в пісні,
Огонь очей — в дзвінкії хвилі мови...
Коралі уст — у ритми голосні.
Поет залишив нам глибоку людяність і пекучі думи. Думи поета, розкидані у віршах — цих шматочках його великого серця. Як Шевченко, так і Франко — великі у своїй простоті, прекрасні у своїй близькості з народом.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Іван Якович Франко - Великий Каменяр, колосальна творчість якого давно стала надбанням світової культури. Як полум'яний патріот, нескорений борець за свободу і щастя рідного народу, він у своїй поезії пропагує ідеали добра, прогресу і братерства. Кож

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок