Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Карбівничий слова

Твір Карбівничий слова

Назва:
Твір Карбівничий слова
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,57 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Карбівничий слова
Микола Бажан зміцнив позиції молодого українського відродження у 20-х роках; зумів уникнути куль, Ґрат, колючого дроту в сумнозвіс-них 30-х роках; стояв на сторожі української поезії в 40—60-х роках XX ст. Головним успадкуванням письменника були такі стилі, як ба-рокко і романтизм, елементи футуризму та експресіонізму, і, нарешті, реалізм. М. Бажан навесні 1968 року написав поему «Дебора».
У творі розповідається про далеку поетову юність, про мистецтво Леся Курбаса, котрий зі своїм театром «Кийдрамте» приїхав 1921 року до Умані. Саме цьому талановитому засновнику театральної студії вда-лося повернути до життя дівчину, з якої знущалися бандити отамана Стецюри. Звичайно, говорити про постать Леся Курбаса, знищеного пізніше на Соловках, на початку 1968 року було досить небезпечно. А Бажан показав його як митця, вчителя, людину, "чия гіпнотична художня сила повернула Дебору до повноцінного життя, а в душах студійців запалила вогонь творчості. Видіння юності зникають, і поет бачить жахливе Дантове пекло на рідній українській землі. Перед читачем — соняшник, що тягнеться несміливо до неба. Життя пере-магає смерть, квітка сонця повернена. Автор розповідає про загибель героїні у страхітливій Сухій Балці. Але вона залишається живою в пам'яті близьких:
Такою і сама Дебора ти була,
Такою ти єси. Так, єси!
Образ дівчини привернув увагу критиків. Дебора, до речі, за Біблією — пророчиця, воїтелька, що підняла своїх співвітчизників на боротьбу із завойовниками. Довго не друкували цю поему. Як згаду-вав письменник Семен Журахович, під час однієї з останніх зустрічей Микола Платонович з болем сказав: «Ось чого вже не доведеться доче-катися, так це побачити «Дебору» в книжці».
Більше сімнадцяти років поема йшла до читача. Лише після смер-ті письменника була надрукована у чотиритомній збірці його творів. Твір ще раз засвідчив небуденний характер спадщини М. Бажана, що увібрала в себе філософську заглибленість, піднесеність, предметність і ґрунтовність реалістичного словесного малюнка, перевагу епічного над ліричним, скульптурну виразність слова.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Карбівничий слова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок