Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Образ Пекла у «Божественній комедії» Данте Аліг'єрі

Твір Образ Пекла у «Божественній комедії» Данте Аліг'єрі

Назва:
Твір Образ Пекла у «Божественній комедії» Данте Аліг'єрі
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,66 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Образ Пекла у «Божественній комедії» Данте Аліг'єрі
Загальна характеристика «Божественної комедії». «Божественна комедія»
Данте — глибоко символічний твір. Побудований як подорож героя Пеклом, Чистилищем та Раєм, він зображує основні людські пороки та чесноти.
Образи грішників, які Данте зобразив у своєму творі.
Люди, що не зробили ані доброго, ані поганого за життя. Навіть бездіяльність Данте вважає гріхом, адже відстороненість, відсутність власного ставлення і власної життєвої позиції не може бути схвальним вибором людини.
Лихварі, скупі, грабіжники, хабарники. Окрему увагу Данте приділяє грішникам, які матеріальне поставили вище від духовного. У чому б не полягав їхній гріх (чи у надмірній скупості, чи у марнотратстві), Данте зображує цих людей в одному з кіл Пекла. Цей епізод вчить нас цінувати духовне, правильно ставитись до грошей, вміти визначати головне та другорядне в нашому житті.
Люди, що лестили. Здавалося б, лестощі — лише слова, але автор вважає це великим гріхом, розміщуючи улесників в одному з кіл Пекла, зауважмо, не в перших колах! Гідність людини, що не дозволяє їй лестити та принижувати себе, була однією з найбільш поцінованих рис людини за часів Відродження. Данте сповідує ідеали гідності, чесності у стосунках з іншими людьми. Але ця прямота і чесність має бути в межах стриманості, адже люди, що надто гнівались на своїх ближніх також зазнали пекельних мук.
Єретики, духовенство. Данте не боїться змальовувати у своєму Пеклі духовенство, яке торгує посадами, зраджуючи гідність духовного сану. Глибоко віруюча людина, Данте вважає, що священики мають бути зразком для своєї пастви. Нечесних представників духовенства він розміщує у своєму Пеклі.
Зрадники. Зрадники спокутують свій гріх вічними муками в одному з останніх кіл Пекла. Звідси ми доходимо висновку, що сам Данте вважав зраду одним із найтяжчих людських гріхів.
Інші грішники. Змалювання тих чи інших гріхів у «Божественній комедії» грунтується не лише на релігії, а й на неписаних законах людської поведінки, на одвічних моральних засадах людського життя.)
Люципер, Іуда, Брут, Кассій. У своєму творі Данте описує безліч образів відомих історичних осіб, образів біблійних та міфологічних. На сторінках «Божественної комедії» ми зустрічаємо образи античних і середньовічних поетів, мислителів, правителів та священиків, міфологічні образи Харона, Мінотавра та інші. Люципера, втілення світового зла, Данте зображує на самому дні Пекла, поруч із ним — найбільші зрадники за всю історію людства: Брут, Іуда.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Образ Пекла у «Божественній комедії» Данте Аліг'єрі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок