Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Образ Лаури у сонетах Петрарки

Твір Образ Лаури у сонетах Петрарки

Назва:
Твір Образ Лаури у сонетах Петрарки
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,58 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Образ Лаури у сонетах Петрарки
Франческо Петрарці було близько двадцяти п'яти років, коли він у церкві Святої Клари вперше побачив молоду жінку і закохався. Це була донна Лаура — муза і душевна рана геніального італійського поета доби Відродження. Сонети, головною героїнею яких була донна Лаура, Петрарка писав усе життя. Його «Книга пісень» стала інтимним щоденником, у якому поет розповідає про ідеальну жінку, розкриває безліч рис її характеру, оспівує зовнішність, ходу, поворот голови, помах руки і вираз очей.
1347 року чума забрала життя донни Лаури, і перший розділ «Книги пісень» «На життя донни Лаури» завершився. Поет розпочав писати вірші про кохану жінку, які ввійшли до другого розділу «Книги пісень» — «На смерть донни Лаури».
Жертовне кохання Петрарки до Лаури було схоже на поклоніння середньовічних лицарів образу Прекрасної Дами. Поет благословляв місяць, день і рік, пору, годину, милу місцину, коли краса її очей сп'янила його і зробила її бранцем. Бог кохання націлив стрілою в серце і викликав біль, але і цей біль, і лук, і стрілу Ерота поет благословляє у кожному рядочку.
У сонеті 162 поет говорить, що квіти й трави, «Прим'яті донною на самоті; // Пісок, що береже сліди святі // Чудових ніжок під листком купави», щасливі. Гаї, віти, фіалки, ліси, голубі ріки, увесь рідний край для поета існує тільки тому, що вся природа милується очима Лаури і їхню красу й блиск бере собі.
Лаура у сонетах Петрарки — ідеальна жінка. У неї чарівні погляд і вигляд, горда постать, струнка постава, величава мова. Навіть негідник, зустрівшись із Лаурою, відчує сором. Вона вміє сміхом ужалити того, хто їй набрид; її «душа, мов зоря яскрава», гідна бути володаркою світу.
Поет дихає усім, до чого доторкнулася Лаура, для неї він народився і палає.
Після смерті коханої Петрарка не радіє життю. Його не тішать ні зоряні небеса, ні морські далі, ні любовні строфи. Журба оповила його дні. Він кличе смерть, бо вірить, що в іншому житті зустріне ту, «Що був би краще не стрівав її».
Понад шість століть чудовий образ Лаури хвилює серця людей. Геній Петрарки залишив такий світлий образ, на який рівнялися і рівняються жінки в усьому світі. Поет своїми творами зробив безсмертною донну Лауру, жінку, яка була його коханням на відстані.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Образ Лаури у сонетах Петрарки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок