Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Генезис буржуазної родини в романі Е. Золя «Кар'єра Ругонів»

Твір Генезис буржуазної родини в романі Е. Золя «Кар'єра Ругонів»

Назва:
Твір Генезис буржуазної родини в романі Е. Золя «Кар'єра Ругонів»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Генезис буржуазної родини в романі Е. Золя «Кар'єра Ругонів»
Еміль Золя став одним із моїх найулюбленіших французьких письменників одразу після того, як я прочитала його роман «Кар'єра Ругонів». Читаючи цей твір, стаєш свідком багатьох подій у Франції періоду Другої Імперії, відчуваєш присмак пороху і крові, подих першого кохання, тремтіння від страху... Золя був одним з основоположників натуралізму як літературного методу. Його думки викладені у роботі «Експериментальний роман», написаній 1880 року. Золя вважав натуралізм прямим наслідком розвитку традицій реалізму, особливо творчості Оноре де Бальзака. Він назвав письменника «основоположником точного вивчення суспільства». Золя використав у своїх творах досягнення науки, відкриття у галузі біологічних наук, фізіології й медицини. Закономірності розвитку природи і живого світу він переніс і поширив на людину, керовану тими самими законами природи. Золя казав, що одні й ті самі закони «керують конем на дорозі і мозком людини».
Саме захоплення Золя вивченням спадковості стало причиною написання серії з двадцяти романів під загальною назвою «Ругон-Маккари».
Золя досліджує середовище, обставини, працю, побут. У романах циклу відтворено умови праці шахтарів («Жерміналь») і залізничників («Людина-тварина»), торгівців («Дамське щастя», «Черево Парижа»). Дикунство, неосвіченість, грубість, марнотратство, користолюбність, потяг до влади, багатство і бідність — усе стає об'єктом вивчення і соціального аналізу.
У романі, якому автор дав підзаголовок «Походження», розкрито сутність генезису навіть не буржуазної родини, а генезис походження Другої Імперії.
Представники родини Ругон-Маккарів походять із містечка Плассан, де скільки кварталів, «стільки й окремих маленьких світів». А найголовніші там супра- фект, збирач податків, хранитель заставних, поштмейстер. Дворяни, буржуазія, селяни — усі немов з різних планет. Засновники родини — селянин П'єр Ругон і дочка городника Аделаїда Фук. Народжені нею від різних шлюбів діти стають по обидві сторони барикад. У будиночку у завулку св. Мітра народжуються нечувані пристрасті — і це не тільки кохання, це й жадібність, і заздрість, і ненависть... На вулицях Плассана тупочуть черевики повстанців, лунають постріли солдат, проливається кров... Та сам Плассан той самий — метушаться міщани, боючись за свою власність, ненавидять народ дрібні комерсанти, землевласники, рантьє.
У романі зображено народне повстання, у якому беруть участь найчарівніші герої роману — Сільвер і М'єтта, кохання яких зачіпає читачів своєю чистою, цілющою силою. Романтизм, патетика піднесеного народного натовпу захоплюють молодих, їх приваблює ідея зміни життя, яке, немов гниле болото, смердить і породжує потвор. Загибель цієї пари — це загибель республіканських ідей, перемога підлості, егоїзму, зажерливості.
Цікаво, що читачам стають зрозумілими душевні рухи усіх героїв твору — і романтичних, і реакційних. Надто вже детально описані нікчемні життя Ругон-Маккарів, ті їхні вчинки, які пізніше стануть основою їхнього багатства і причиною загибелі. Крамар П'єр Ругон і його брат, п'яниця Антуан Маккар та їхні нащадки — герої роману. Салон П'єра стає гніздом політичних інтриг, П'єр робить безліч безчесних вчинків для досягнення підвищення і влади.
П'єр Ругон — неотесаний син селянина. Фукам, його родичам з боку матері, найбагатшим городникам містечка, належить чимала садиба у передмісті, за старим кладовищем св. Мітра. То ж він, побувши наймитом, одружується з їхньою дочкою Аделаїдою, яка залишилася сиротою і спадкоємницею багатого спадку. Кохання прийде до неї пізніше, із Маккаром-волоцюгою, контрабандистом. Життя їхніх дітей — П'єра, законної дитини від першого чоловіка, і Антуана та Урсули — прижитих дітей від Маккара,— стає своєрідною війною, яку читач спостерігає на тлі дійсно історичних подій у Франції — революції 1848 року. П'єр був погано вихований, розбещений, як і всі діти, що не мають ніякого стриму, не мав ні запальності, ні мрійливості своїх брата і сестри.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Твір Генезис буржуазної родини в романі Е. Золя «Кар'єра Ругонів»

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок