Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Добра мова - найкраще багатство

Твір Добра мова - найкраще багатство

Назва:
Твір Добра мова - найкраще багатство
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,24 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Добра мова - найкраще багатство
Мова — це найважливіший засіб спілкування між людьми. Усі сторони суспільного життя, усі процеси пізнавальної і творчої діяльності людини, кожна мить її свідомості супроводжується мовою. Чиста, добра мова — це найважливіше багатство кожної людини.
Багато радянських письменників висловлювали свою любов і повагу до рідної мови. Володимир Сосюра у вірші «Любіть Україну» писав:
Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її, вічно живу і нову, і мову її солов'їну.
Поет закликав любити все рідне, українське, порівнював нашу мову із солов'їним співом.
У вірші «До брата» Володимир Сосюра, звертаючись до кожного українця, говорить: «Коли ж забудеш рідну мову, загубиш душу ти свою».
Історія знає багато прикладів, коли народи, що забували рідну мову, зникали в небуття. Протягом століть українська мова зазнавала багатьох утисків. Царський уряд забороняв користуватися рідною мовою, видавав різні укази, заперечував сам факт існування українського народу як окремої етнічної спільноти. Не легшою була ситуація і на західноукраїнських землях. Але народ зберіг мову, а через неї і національну свідомість.
Настали нові часи. Здається, що в незалежній Україні вже нічого не загрожує українському слову. Та прийшла біда, звідки не ждали. Українці, пращури яких ніколи не вживали лайливих слів, пересипають свою мову лайкою, а дехто навіть хизується своєю брутальністю. Люди неначе забули, що кожне слово має силу найжорстокішої зброї і найкращого цілителя. Зле, лайливе слово руйнує душу людини, робить її черствою, не здатною на співчуття і любов.
Отже, озираючись на минуле, кидаючи погляд у майбутнє, ми повинні чітко засвоїти, що добра мова — це найбільше багатство і всього суспільства, і окремого громадянина нашої України.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Добра мова - найкраще багатство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок