Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Зарозумілі мудрування про мистецтво з рідкими посиланнями на сонет одного британця

Твір Зарозумілі мудрування про мистецтво з рідкими посиланнями на сонет одного британця

Назва:
Твір Зарозумілі мудрування про мистецтво з рідкими посиланнями на сонет одного британця
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,07 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Зарозумілі мудрування про мистецтво з рідкими посиланнями на сонет одного британця
Вітер дме в напрямку розмови про мистецтво, і, придушуючи бажання почати щонайменше від Адама та Єви (адже скільки існуємо ми, стільки ж існує й мистецтво — один з головних компонентів нашого життя), поставимо вітрило та з божою милостю пустимося в море зарозумілих мудрувань, попередньо перепрошуючи за банальність і повтори вічних істин.
Святе мистецтво! Саме такими словами починає свій сонет «До прекрасного» відомий британський лірик Вільям Вордсворт. І дійсно, мистецтво — святе, тому що воно є подарунком Богів, амброзією, насолодою для наших душ, втіленням чистої краси й мудрості. А якщо пишномовство залишити за бортом, то все буде ще простіше: мистецтво дає можливість нашому буттю, прикутому ланцюгом безумовних інстинктів виживання та продовження роду до чіткого й розміреного існування, стати життям, повним, насиченим і цілком нами усвідомлюваним (пишномовство за борт не схотіло). Людей людьми робить діяльність: розумова, фізична, творча. А мистецтво як раз і є плодом останньої — творчим відображенням дійсності (а-ргороз, тут закрався цікавий парадокс: фантазія, якщо розглядати її в контексті наших мудрувань, також є дійсністю).
В пензлі чи пері
Є сила дати вічність кожній рисі Хмарини, що пливе в небесній висі, Веселих промініців химерній грі.
І знову ж таки знімемо капелюха перед англійським поетом на знак поваги та нашої згоди з ним: за допомогою мистецтва ми маємо змогу передати швидкоплинну мить століття, народження й смерть, танок молекул і парад планет (та чи не є це одним і тим же?) І не просто передати, а й трансформувати їх нашою уявою, зобразити їх у нових іпостасях і... увічнити. Різцем, пензлем, пером чи просто неозброєними пальцями — усім їм підкоряться і простір, і час (в ім'я святого мистецтва!) Але не тільки в цьому його святість. Мистецтво, а краще навіть сказати «роль митця» — одна з граней діаманту, у якому заключено нашу сутність. Лише крізь «загартування творчістю» ми можемо повною мірою пізнати себе та свій внутрішній світ. Люди прийшли на цю землю вільними творцями (як не хотіли б служителі деяких релігій викривити це), і особисто я бачу ключ до розгадки всіх таємниць Всесвіту саме у мистецтві, бо суть його є акт творіння. Зрозумівши механізми останнього, ми зрозуміємо Абсолют.
Блукати лабіринтами думок про мистецтво і його роль у нашому житті важкувато навіть для їх власника. За планом я маю ще сказати про «благодать мистецтва» і його цілющу силу, про те, як воно інспірує нас, насичує енергією, дарує гармонію та резонує з нашими мікро й макро (космосами, світами та іншими теософськими й езотеричними термінами). Але на моєму морі вже повний штиль і біле вітрило провисло, та й банальностей хотілося б уникнути. Але є ідея: диісі рго ^ио — коротше, тепер ваша черга розповідати, як сприймаєте мистецтво та його роль у житті- бутті (бажано, з посиланнями на той же сонет Вордсворта), а я буду слухати й насолоджуватися бунацією, у яку вже перетворився мій штиль.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Зарозумілі мудрування про мистецтво з рідкими посиланнями на сонет одного британця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок