Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір В етнографічному музеї. Сільська оселя

Твір В етнографічному музеї. Сільська оселя

Назва:
Твір В етнографічному музеї. Сільська оселя
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,30 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
В етнографічному музеї. Сільська оселя
Завдяки старанням учителів нашої школи було створено етнографічний музей «Слобожанська оселя». Вони разом із учнями організовували своєрідні туристично-краєзнавчі походи та приносили багато цікавих експонатів для музею.
Переступаєш поріг і опиняєшся в старій охайній хатині. Її інтер'єр було відновлено за малюнками, фотографіями, розповідями.
Відразу над дверима — вішалка з дерев'яними кілочками. Вона призначена для чоловічих шапок. Праворуч на стіні — невелика полиця зі старими книжками та календарями, на почесному місці — «Кобзар» Т. Шевченка. Далі розмальована скриня, під вікном проти печі стіл, за столом лава, застелена ряденцем.
Ліворуч від порога висить мисник з мисками, ложками. Трохи дальнавпроти столу — піч з припічком, лежанкою та плитою. Отвір печі закритий заслінкою, сама піч розмальована квітами, півниками, листям. У підпіччі — дрова та дві праски: одна звичайна металева, що нагрівається на плиті, а друга нагрівається деревним вугіллям. На плиті — казанки, горщики. У кутку біля печі — кочерга, рогачі, дерев'яна лопата для хліба. Біля лежанки підлога застелена ліжником. Тут же підвішена жердка для одягу, поруч підвішена дитяча колиска. Над колискою віночок із дванадцятьох «шишок» хмелю, щоб дитина добре спала.
А в самому кутку під стелею — дві ікони, прикрашені рушниками, перед ними лампадка, яку запалюють у святкові дні. Тут же знаходиться лава, що на неї перед Різдвом ставлять кутю та Дідуха. Від усіх предметів віє чимось таким добрим і приємним. Глечики, наприклад, зберігають солодкий запах молока, череп'яні миски — запах різних страв.
Приємно відвідувати музей ще й тому, що кожну річ можна взяти до рук і ніби побувати в минулому — такому цікавому й неповторному.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір В етнографічному музеї. Сільська оселя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок