Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Відображення почуття кохання у творах українських письменників

Твір Відображення почуття кохання у творах українських письменників

Назва:
Твір Відображення почуття кохання у творах українських письменників
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,26 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Відображення почуття кохання у творах українських письменників
Мабуть, немає письменників, які б не писали про кохання. Пояснити це дуже просто — багато важить кохання в житті людини. Дійсно, це почуття, як жодне інше, прагне висловлення і тому найчастіше спонукає до самовираження, надихає на творчість.
Як на мене, то здебільшого у творах української літератури про кохання розповідається дуже правдиво. Можливо, тому, що основу сюжету цих творів становить саме життя.
Пригадую уроки української літератури, прочитані в школі класичні твори, і перед очима постають персонажі улюблених книг, автори поетичних і прозових творів, які не оминали теми кохання. Бо його, мабуть, оминути неможливо.
Згадую безсмертного Тараса Шевченка, його романтичні балади «Тополя», «Катерина»... Згадую і такі пісенні, такі прекрасні, хоч і трагічні, почуття Івана й Марічки, Соломії та Остапа з творів Михайла Коцюбинського («Тіні забутих предків», «Дорогою ціною»), і велику любов Марусі Чурай, що «чолом сягала неба» (Ліна Костенко, «Маруся Чурай»), і світле кохання Лукаша і Мавки (Леся Українка, «Лісова пісня»)... І багато-багато інших.
Ось книжки геніального Івана Франка. Серед його творів любовна лірика посідає далеко не останнє місце. Та й у прозі Франка тема кохання є важливою. Прозові твори, наприклад, повість «Захар Беркут», які читаються на одному подиху, потім хочеться перечитувати ще не один раз. У цьому історичному творі є все — любов і ненависть, героїзм і зрада, мудрість і недолугість. Усе, як у житті.
У тухольських горах боярин Тугар Вовк улаштував лови на велику звірину. Разом із батьком приїхала на лови й донька Тугара Вовка — Мирослава, краса й жіноча ніжність якої йшли в парі зі сміливістю й відвагою. Під час ловів із Мирославою познайомився Максим Беркут, син старого провідника тухольської громади. І тут серед небезпек зародилося їхнє велике й палке кохання. Максим урятував життя Мирославі, на яку кинулася ведмедиця. Він просив у Тугара руки Мирослави, але гордий боярин не хотів віддати своєї улюблениці «за смерда». Іван Франко проводить своїх героїв через тяжкі випробування, Максим і Мирослава готові навіть на самопожертву заради свободи рідної землі. Але їхня любов перемагає все — розлуку, полон, ненависть Тугара Вовка, підступність ворогів тощо.
Якось улітку мені до рук потрапила новела Франка «Сойчине крило»... Головний персонаж цього геніального твору — прототип самого Івана Франка. Мої ровесники і я обговорювали сюжет цього твору безліч разів: і на уроках, і за кавою, і в інтернет-чаті. Одірватися хоча б на хвилину від пристрасної розповіді автора неможливо. І віриш кожному його слову. Аж раптом помічаєш — це вже твої руки, а не героя новели, тремтять, розкриваючи дивного листа з минулого, листа із сойчиним крилом; це вже твоє серце калатає в грудях («Чого ти, дурне серце? Що тобі? Невже ти не оплакало, не похоронило її?»); це вже ти читаєш неможливий підпис: «Твоя Сойка»...
А ось на моїй поличці ще книжки — Михайла Коцюбинського.
«Дорогою ціною». Тридцяті роки XIX сторіччя... Красуню Соломію видають заміж за нелюба, а Остапа, єдине кохання Соломії, віддають у солдати. Убитий горем хлопець тікає за Дунай, сподіваючись знайти там щастя та волю. До нього приєднується й Соломія. Та не судилося їм ані щастя, ані долі: рятуючи Остапа, відважна Соломія гине... Отакою «дорогою ціною» дісталася воля Остапові. Уже старим дідом він чи не щодня згадує про кохану Соломію: «Половина мене лежить на дні Дунаю, а друга чекає й не дочекається, коли злучиться з нею...» Отака історія кохання — трагічна і, безперечно, правдива.
А в напрочуд романтичній повісті «Тіні забутих предків» живуть собі серед незаймано прекрасної природи Карпат діти двох ворогуючих родів — Іван та Марічка. І так сталося, що палко покохали вони одне одного. Це дуже поетичні, ніжні натури. І Марічку, й Івана неможливо уявити поза світом гір, лісів, річок. Цей світ для них зрозумілий і близький. Діти відчували природу, сприймали її як живу істоту, навіть чули її подих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Твір Відображення почуття кохання у творах українських письменників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок