Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір На яшмових сходах разом з Лі Бо

Твір На яшмових сходах разом з Лі Бо

Назва:
Твір На яшмових сходах разом з Лі Бо
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,59 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
На яшмових сходах разом з Лі Бо
І роки проходять, Але в пору дощів Схожу, як бувало, На стіну пустого палацу
...І знову стоїть вона на стіні пустого палацу і вдивляється в небо, яке вже дихає осінню. Холодна темрява проникає у широкі рукава її вбрання, охоплює тіло й підбирається до серця. Шовковисто-білий місяць байдуже ллє своє світло, і білі роси тьмяно сяють у ньому. Із приходом ночі гірка туга чекає на неї у кутках спорожнілих покоїв і не відпускає до перших променів сірих безрадісних світанків. Вітер доносить здалеку печальні звуки флейти — їй від них не сховатись. Біль не вгамувати тій, кого покинуто назавжди...
Мотив «Печалі на яшмовому ґанку» — один із провідних у китайскій ліриці. Тема покинутої імператорської наложниці та й взагалі покинутої коханої завжди приваблювала поетів: ще у пятому сторіччі поет Се Тяо пронизливо й глибоко описує тугу за коханим залишеної жінки: ніч для неї бескінечна, так само, як і роздуми про милого.
Однак не варто думати, що такий сюжет стосується тільки жінок: дуже часто (адже мало хто з китайських поетів не залишив подібних віршів) він був приводом виразити свою печаль, відчуття осені — тобто схилу літ, усвідомлення того, що позаду залишилось більше часу, ніж попереду, і що в майбутньому — лише сива зима. Зразковим віршем у цьому ключі є один із творів великого Лі Бо — відомого також як Безсмертний Поет. Вишуканість і глибина його рядків, якими він переспівує вічний мотив, важко переоцінити. Один із видатних китайских критиків, знатоків лірики, сказав, що два десятка слів, які написав Лі Бо, варті двох тисяч. І дійсно: яскравим підтвердженням цього висловлення, рівно як і майстерності митця, є та багатоплановість, яка відкривається читачеві між рядками й дозволяє нашій уяві торкнутись того, що причаїлось за ними. Туга та печаль не просто відчуваються нами, але й переживаються кожною частинкою єства, немов ми самі є ліричними героями віршу. Холод яшми й вітру, сяйво місяця, вологість вбрання, важкого від вечірніх рос, голка нудьги у серці — все це повстає з віршового шовку та стає настільки реальним, що гріх не погодитись із видатним китайським письменником Чжу Сі: «Лі Бо — сама досконалість у віршах».

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір На яшмових сходах разом з Лі Бо

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок