Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Туга за рідним краєм у пісні «Стоїть явір над водою»

Твір Туга за рідним краєм у пісні «Стоїть явір над водою»

Назва:
Твір Туга за рідним краєм у пісні «Стоїть явір над водою»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,30 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Туга за рідним краєм у пісні «Стоїть явір над водою»
Народні пісні — окремий і самостійний літературний жанр, що формувався і розвивався за власними законами протягом сторіч. Сюжети черпалися просто з народного життя, з часом вироблялася й особлива ритміка, композиція, художні засоби.
Суспільно-побутові пісні мають низку повторюваних епізодів, постійних мотивів, що виробилися на основі типових реалій суспільного життя. На жаль, більша частина суспільно-побутових пісень дуже сумні за настроєм. Частим мотивом є туга за рідною землею, із якою герой пісні розлучився всупереч власному бажанню.
Пісня «Стоїть явір над водою» присвячена саме цій темі: молодий козак змушений покинути Україну. Пісня побудована на прийомі паралелізму, що дуже поширений в українських народних піснях. Аналогія між явором та козаком розгортається з перших рядків твору:
Стоїть явір над водою, В воду похилився; На козака пригодонька: Козак зажурився.
Такий прийом насправді неодноразово використовується в народній творчості, до того ж не тільки в піснях, а й у баладах, легендах, казках. Імовірно, це пов'язано із тим значенням, якого надавали природі наші пращури. Увага до рослин та тварин, а також традиція сприймати природу як дещо одухотворене тягнеться від язичницьких часів, але не переривається з прийняттям християнства: у «Слові о полку Ігоревім» та в літописах відчувається ця світоглядна риса. Гірка доля чекає, на козака на чужині:
Ой поїде в Московщину Та там і загине, Свою рідну Україну Навіки покине. Скаже собі насипати Високу могилу, Скаже собі посадити В головах калину.
Варто уваги, що й тут калина виступає символом батьківщини — дерево стає символом рідної землі. Через використання таких поетичних образів реалізується мотив туги за батьківщиною в багатьох народних піснях, зокрема і в пісні «Стоїть явір над водою».

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Туга за рідним краєм у пісні «Стоїть явір над водою»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок