Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Ти знаєш, що ти — людина. Ти знаєш про це чи ні? (В. Симоненко)

Твір Ти знаєш, що ти — людина. Ти знаєш про це чи ні? (В. Симоненко)

Назва:
Твір Ти знаєш, що ти — людина. Ти знаєш про це чи ні? (В. Симоненко)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,10 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Ти знаєш, що ти — людина. Ти знаєш про це чи ні?
(В. Симоненко)
Прочитавши ці рядки відомого поета-шістдесятника В. Симоненка, замислилася. Адже дійсно. Я— людина! Людина, яка народилася на світ, щоб пройти свій шлях, щоб пізнати закони Всесвіту, пізнати, нарешті, саму себе.
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.
Отже, ти — неповторна особистість. Ти і тільки ти! Зараз, у цей час, коли ходиш по цій землі, відчуваєш її дихання, милуєшся її природою.
Тож поспішай жити, не витрачай даремно час на щось мізерне, вдивляйся у світ широко відкритими очима, милуйся всім, що тебе оточує. Бо час лине швидко, не встигнеш обернутися, а він пройде:
Більше тебе не буде
Завтра на цій землі.
Інші ходитимуть люди —
Добрі, ласкаві й злі.
А поки ще «сьогодні», поки ти ще молода людина, є час для вдосконалення, самопізнання, включайся у вир життя, боротьбу поглядів та ідей, добра і зла, справедливості й облудності.
Отже, час. А який він? Адже це і протиріччя, і гармонія, і боротьба протилежностей.
Він складається з багатьох чинників. А найголовніше — це, на мою думку, обрати правильний життєвий шлях, тобто професію, яка б гармонійно вписувалася в цей незвіданий, суперечливий час. Свій шлях я обрала давно. А підказала мені його книга — повість Б. Могилевського «Життя Пирогова». Оце людина! Скільки добрих і корисних справ зробив на своєму життєвому шляху видатний вчений!
Одного разу Микола Іванович звернув увагу на те, що не тільки хірургічні втручання виліковують поранених. Ще більше їм потрібен догляд. А хто краще за жінку може оточити теплом, увагою, сказати добре слово, нагадати про рідну домівку? Тому й запропонував Пирогов деяким жінкам стати сестрами-жалібницями. Деякі з них відгукнулися й прибули до Севастополя з Петербурга. Пораненим надавалася необхідна допомога.
У дні жорстоких лихоліть жила у Севастополі кругла сирота Даша, дочка матроса. Дівчина вирішила допомагати жінкам у догляді за пораненими. Вона продала все своє майно, відрізала косу, купила коня, зібрала багато чистих ганчірок і поїхала слідом за військовими. Організувала перший в Криму перев'язувальний пункт і стала першою сестрою-жалібницею.
Солдати й матроси згадували того червонощокого хлопчика, який під вогнем ворога перев'язував поранених. Він здавався завороженим — жодна куля не чіпала хлопця, бо палке бажання допомогти пораненим робило його безрозсудно сміливим. Цим «хлопчиськом» була Даша. Коли Пирогов уперше побачив дівчину в госпіталі, у неї на грудях була золота медаль «За хоробрість».
Даша допомагала Пирогову під час операцій. Її знали й любили в Севастополі. Військові називали її Дашею Севастопольською. Так дівчина в XIX ст. знайшла свій шлях, своє призначення на цій землі. Вона говорила: «А загину — мене добрим словом люди згадають».
Так, цю славну дівчину згадують вже більше століття. Її життя не пройшло даремно.
Тому хочеться мені зробити в житті щось таке, за що люди пам'ятатимуть довго. Хочу стати лікарем, хочу «спішити жити», щоб не проспати, щоб сказали, що жила на землі Людина.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Ти знаєш, що ти — людина. Ти знаєш про це чи ні? (В. Симоненко)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок