Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Шевченко як правозахисник (Несподіваний погляд на діяльність і творчість поета)

Твір Шевченко як правозахисник (Несподіваний погляд на діяльність і творчість поета)

Назва:
Твір Шевченко як правозахисник (Несподіваний погляд на діяльність і творчість поета)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,50 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Шевченко як правозахисник
(Несподіваний погляд на діяльність і творчість поета)
Ми знаємо прізвища багатьох українських правозахисників, але ніколи серед них ви не зустрінете прізвища Тараса Шевченка. Хоча саме його я вважаю найвидатнішим правозахисником України. Так, він не писав ні наукових праць з юриспруденції, не робив наукових розвідок. І до створення Організації Об'єднаних Націй було ще ціле століття, та вже тоді він порушив у своїх творах такі важливі проблеми, що потім лягли в основу правових міжнародних документів.
Це такі проблеми як практика, схожа на рабство (кріпацтво), бо саме жорстока експлуатація людини людиною вела до виродження самої людської суті суспільства. А дискримінація корінних народів (право на самовизначення)? Скільки довелося витерпіти українському народові, щоб довести, що українська мова — не «нарєчіє», а повноцінна, здатна до розвитку й культурних традицій, європейська мова? До таких же проблем належить дискримінація культури корінного народу (право на розвиток). Згадаймо часи, коли Валуєвський циркуляр забороняв і навчання, і видавничу справу, і навіть театральні постанови українською мовою. А експлуатація дитячої праці, вільний доступ до культурних надбань народу? І цей перелік можна продовжувати. Саме ці проблеми порушив Шевченко у своїх творах — поетичних і прозових. Сподіваюсь, що колись дослідники ще скажуть своє слово про Шевченка-правозахисника.
Людина є найбільшою цінністю як для людей, хто вірить у Бога, так і для тих, хто не сповідує ніякої релігії. Бо саме людина, живучи в суспільстві, намагається придумати такі інститути, які б допомагали жити й розвиватися, народжувати дітей, піклуватися про них і бути спокійним за їхнє майбутнє. Та тільки природою закладено, що люди різні між собою за характером, за зовнішнім виглядом, за кольором шкіри, мовою, походженням, і ще можна назвати безліч ознак людської відмінності. Усе це дуже добре розумів Тарас Григорович, розумів і таку річ, до якої ціле століття йшло людство, як рівність людей перед Богом. А звідси — людина повинна бути рівною і перед законами, які теж придумали люди, щоб жити нормальним життям незалежно від того, які маєш від народження природні «таланти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Інше на тему: Твір Шевченко як правозахисник (Несподіваний погляд на діяльність і творчість поета)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок