Головна Головна -> Інше українською -> Твори -> Твір Шлях у край свій (за поемою М. Вороного «Євшан-зілля»)

Твір Шлях у край свій (за поемою М. Вороного «Євшан-зілля»)

Назва:
Твір Шлях у край свій (за поемою М. Вороного «Євшан-зілля»)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,41 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Шлях у край свій
(за поемою М. Вороного «Євшан-зілля»)
Історична пам'ять — це святиня народного духу, велич, доблесть і міць держави, надійний гарант єдності, наступності і спадкоємності поколінь, згуртування нації, атрибут шляхетності національної вдачі, запорука щасливої долі.
Цю істину прекрасно розумів Микола Кіндратович Вороний — ви-датний діяч української культури, творчість якого припадає на злам ХІХ-ХХ ст.ст.
Поезія М. Вороного глибоко патріотична. Вірш «Краю мій рідний», датований 1908 роком, нагадує вірш Б. Грінченка «Смутні картини» (1883). Створені різними поетами в різні історичні періоди, обидва вони перейняті глибоким переживанням за долю занапащеного краю і пригнобленого народу.
Безперечно, одним з кращих творів М. Вороного є поема «Євшан- зілля». Автор не лише надав зворушливого поетичного звучання давній легенді, а й переосмислив її в науку своїм сучасникам, які зневаж-ливо ставилися до краю.
Поет щиро вболівав за долю рідного краю і тих, хто його відцурався:
З болем у голосі звертається поет до таких людей. Половецький хан посилає на руську землю музиканта з метою повернути сина з чужини до рідного дому. Але хлопець, якого князь Володимир оточив пошаною і багатством, не пам'ятає вже свого роду:
Але спів цей ніжний, любий.
Ані перший, сильний, дужий,
Не вразив юнацьке серце,—
Він сидить німий, байдужий.
Але співець знаходить спосіб розбудити пам'ять юнака:
... знімає
Той євшан, чарівне зілля.
У 1982 році Габріель Гарсіа Маркес став лауреатом Нобелівської премії з літератури «за романи та оповідання, в яких фантазія і ре-альність, поєднуючись, відображають життя і конфлікти цілого кон-тиненту».
Роман «Сто років самотності» написаний у дусі магічного реалізму. У ньому автор використовує міфологічні образи, елементи фольклору, народного відображення світу та здобутки світової культури.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Твір Шлях у край свій (за поемою М. Вороного «Євшан-зілля»)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок